جادوی بزرگ اندیشیخلق رویا

چگونه با کنترل ذهن و ضمیر ناخودآگاه میتوانیم به اهداف و خواسته هایمان برسیم؟

در این ویدیو جذاب و کاربردی، “جک کنفیلد”، نویسنده مشهور، مدرس و سخنران حرفه‌ای و محبوب در حوزه موفقیت و انگیزشی که یکی از کارشناسان فیلم راز هم بود به زبانی ساده بیان می‌کند که چرا استفاده از قدرت ذهن و ضمیر ناخودآگاه به صورت هدفمند می‌تواند ما را به خواسته هایمان برساند و موفقیت و پیشرفت بیشتری در زندگی به همراه داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در  رابطه با ادامه با کنترل ذهن و ضمیر ناخودآگاه با ما همراه باشید.

از زبان آقای جک کنفیلد در رابطه با کنترل ذهن و ضمیر ناخودآگاه صحبت کرده و شما را بیشتر با این موارد آشنا می‌کنیم. به گفته آقای جک کنفیلد:

برای این‌که قدرت ضمیر ناخودآگاه را به خوبی درک کنید، ابتدا باید در مورد ضمیر آگاه اطلاعات کسب کنید. در واقع ضمیر ناخودآگاه، آگاهی و هوشیاری‌ای هست که شما در زمان حال دارید درست مثل آگاهی شما از محیط اطرافتان، افکار و احساساتی که در همان زمان دارید.

اما ضمیر ناخودآگاه هر گونه اطلاعاتی هست که در زیر آستانه آگاهی حال باشد، مثل خاطرات، باورها، ترس‌ها و… اما جالب است بدانید که ضمیر ناخودآگاه بسیار قدرتمند است و می‌تواند بدون هوشیاری شما، مسیری که برایش در نظر گرفته‌اید را اجرا کند.به همین دلیل است که باید یاد بگیرید افکارتان را به نحو احسن انتخاب کنید.

چون افکار شما هم آگاه و هم ناخودآگاه به دلیل قانون جذب چیزی هستند که تجارب الان شما از واقعیت را نشان می‌دهند. مثل میزان موفقیت شما در هر جایی از زندگی.

تجربه آقای جک کنفیلد برای قدرت ذهن و تمارین

بگذارید یک مثال از زندگی خودم بزنم:

در دهه 1970 این سعادت نصیب من شد که با یکی از بزرگترین پیشگامان تدریس قانون جذب یعنی ویلیام کلمنت استون ملاقات و کار کنم. او یک میلیونر خود ساخته با بیش از 600 میلیون دلار سرمایه بود. من استخدام شده بودم که در موسسه او کار کنم و اصول موفقیتش را به معلمین مدرسه تدریس کنم و آن‌ها هم در کلاس‌هایشان بیان کنند. بعد از یک سال کار کردن در آنجا ویلیام من را به چالش کشید تا هدفی که من بهش می‌گویم ««هدف پیشرفت عظیم»» را تعیین کنم.

  1. یک هدف که پیشرفت چشمگیری در موفقیت من ایجاد می‌کرد. نیازمند این بود که برای دستیابی به این هدف تمام تلاشم را کرده و رشد کنم. در آن زمان من سالانه تنها 8000 دلار درآمد داشتم که الان به نظر پول خیلی کمی به حساب می‌آید. ولی به ارزش دلار امروز سالانهن51000 تا می‌شد. اما من هدفم را روی سالانه 100 هزار دلار درآمد گذاشتم. که به ارزش امروز می‌شد 640 هزار دلار. از تمام چیزهایی که جناب استون به من آموخته بود استفاده کردم:
  2. تلقین‌های مثبت! و این منبع بی کران من است! و من خوشبختانه سالانه 100 هزار دلار مبلغ درآمدم سرمایه‌گذاریم و خرجی که دارم می‌شود.

تجربه آقای جک کنفیلد برای قدرت ذهن و تمارین

از تجسم استفاده می‌کنم

یک کپی از یک اسکناس 100 هزار دلاری گرفتم ورودی سقف نصبش کردم. وقتی که بیدار می‌شدم، اولین چیزی بود که چشمم بهش می‌خورد. بهم یادآوری می‌کرد که چشمم را ببندم و دوباره تلقین کنم.

حدود 30 روز زمان برد. و بعد از آن یک روز صبح که زیر دوش بودم، اولین ایده صد هزار دلاری به ذهنم رسید. یادتان باشد چیزی که در موردش فکر می‌کند، صحبت می‌کنید و به آن توجه می‌کنید، همان افکارمان هستند که در کائنات انتشار می‌دهیم.

در ادامه به تحقیقات برخی از نویسندگان می‌پردازیم و کنترل ذهن و ضمیر ناخودآگاه را از زبان آن‌ها خواهیم گفت:

چگونه با کنترل ذهن و ضمیر ناخودآگاه می‌توانیم به اهداف و خواسته‌هایمان برسیم؟

ضمیر ناخودآگاه شما نیروی قدرتمندی است که باید روی آن حساب کرد. حدود 95 درصد از قدرت مغز شما را تشکیل می‌دهد و همه چیزهایی را که بدن شما برای عملکرد صحیح نیاز دارد، از خوردن و تنفس گرفته تا هضم و خاطره سازی، کنترل می‌کند.

  1. ضمیر ناخودآگاه خلاق نیست، جوک‌ها را درک نمی‌کند و می‌تواند تمام کارهایی را که تا به حال انجام داده‌اید، گفته‌اید یا شاهد آن بوده‌اید به خاطر بیاورد. 5 درصد باقیمانده از مغز شما، ذهن خودآگاه، تنها هدف از تعامل با دنیای فیزیکی است.
  2. با این حال، با در دست گرفتن کنترل ضمیر ناخودآگاه خود، با آگاه شدن و همگام شدن با آن، می‌توانید مطمئن باشید که کنترل زندگی خود را دوباره به دست خواهید گرفت و اساساً به هر چیزی که می‌خواهید برسید. این به این دلیل است که وقتی ضمیر ناخودآگاه و ضمیر خودآگاه شما با هم برای رسیدن به یک هدف مشترک کار می‌کنند، می‌توانید باور کنید که این اتفاق خواهد افتاد.

موفقیت خود را تجسم کنید

اولین و مهمترین عاملی که باید در مورد نفوذ به ضمیر ناخودآگاه خود در نظر بگیرید تا بتوانید در هر کاری که دوست دارید موفق شوید این است که آنچه را که می‌خواهید یا هدف خود را تجسم کنید. طبق مطالعه‌ای که در سال 1996 در دانشگاه ایالتی میشیگان انجام شد، 46 درصد از بیمارانی که دستورالعمل‌ها را در تصاویر دریافت کرده بودند، احتمال بیشتری داشت که از برنامه مراقبت در منزل خود پیروی کنند.

موفقیت خود را تجسم کنید

جفری هارپر، مربی سبک زندگی، توضیح می‌دهد: «موفقیت می‌تواند هر چیزی باشد، مهم نیست چقدر بزرگ و کوچک باشند، چه تربیت خوب و چه ارتقای شغلی، زندگی راحت با پول یا نقل مکان به کشوری جدید.»»

برقراری ارتباط با ذهن خود را تمرین کنید

مدیتیشن مدتهاست که به عنوان راهی عالی برای برقراری ارتباط با ضمیر ناخودآگاه شما برای دیدن اینکه واقعاً چگونه کار می‌کند مشهور است. حتی فقط ده دقیقه تمرین در روز می‌تواند فواید زیادی بر عملکرد ذهن و سلامتی شما داشته باشد.

جنیفر اولسون، نویسنده سبک زندگی، به اشتراک می‌گذارد: «ورزش نه تنها برای بدن فیزیکی بلکه برای وضعیت ذهنی شما نیز بسیار مهم است. من معمولاً روزم را با یک جلسه یوگا ۲۰ دقیقه‌ای شروع می‌کنم و به محض بلند شدن از رختخواب یک جلسه مدیتیشن ۱۰ دقیقه‌ای دنبال می‌کنم تا روز را به بهترین شکل شروع کنم.»

شروع به توسعه مهارت‌های نوشتاری خود کنید

با اولین فکر، نوشتن از ضمیر ناخودآگاه ممکن است مفهومی انتزاعی به نظر برسد. چه قصد دارید یک مجله روزانه شروع کنید یا حتی یک داستان بنویسید، تعجب خواهید کرد که ضمیر ناخودآگاه نقش مهمی در آنچه می‌نویسیم بازی می‌کند و بنابراین راهی عالی برای برقراری ارتباط با آن است.

شروع به توسعه مهارت‌های نوشتاری خود کنید

ضمیر ناخودآگاه ما اطلاعات و ایده‌های زیادی را جذب می‌کند، که بسیاری از آنها حتی از ذهن خودآگاه ما عبور نمی‌کنند، و آن را به منبعی عالی برای ارائه ایده‌ها روی کاغذ یا روی صفحه تبدیل می‌کنند. همچنین نوشتن به شما این امکان را می‌دهد که به احساسات و افکار ناخودآگاه خود برسید. سایت‌هایی مانند State of Writing و Academadvisor منابع بسیار خوبی دارند که می‌توانید برای ایجاد عادت نوشتن از آنها استفاده کنید. این یک تکنیک قدرتمند است.

اهداف تعیین کنید

ممکن است اهدافی از قبل در ذهن شما وجود داشته باشد که هر از چند گاهی به آنها فکر می‌کنید، اما این بدان معنا نیست که آنها اهدافی هستند که شما به دنبال آنها هستید. بر اساس مطالعه انجام شده توسط دکتر گیل متیوز، 43 درصد از افرادی که به طور منظم اهداف و رویاهای خود را یادداشت می‌کنند، احتمال دستیابی به اهدافشان بیشتر است.

اهداف تعیین کنید

میشل پارکر، مربی زندگی و بنیانگذار Cite It In، اظهار می‌کند: “با نوشتن اهداف و تعیین آنها، حتی اگر هر روز یک چیز را یادداشت کنید، چند قدم به هدف خود نزدیکتر می‌شوید. راهی برای برقراری ارتباط ضمیر ناخودآگاه با آنچه ضمیر خودآگاه شما می‌خواهد و می‌تواند قدم‌هایی برای تحقق آن برداشته باشد.

مراقب خودت باش

این یک موضوع گسترده است، اما بسیار حیاتی است که اگر می‌خواهید موفق شوید، آن را دنبال کنید. مراقبت از خود یعنی داشتن یک رژیم غذایی سالم، ورزش منظم، نوشیدن آب کافی هر روز و گرفتن بهترین تصمیم برای مراقبت از بدن و ذهنتان.

با سوخت رسانی و مراقبت از بدن خود به روش صحیح، می‌توانید مطمئن باشید که در سطح بهینه عمل خواهید کرد، و این باعث می‌شود که ذهن ناخودآگاه و خودآگاه شما در بهترین حالت خود برای تحقق رویاهای شما تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا