جادوی بزرگ اندیشیخلق رویا

قدرت ذهن در موفقیت | قدرت ذهن انسان برای رسیدن به خواسته ها

سالهاست که روانشناسان و حتی علم فیزیک کوانتوم اثبات کرده‌اند که ذهن ما به صورت مستقیم در دستیابی به اهداف و کسب موفقیت و همچنین در شکست‌ها و ناکامی‌ها تاثیر دارد. در این ویدیو کوتاه به این موضوع اشاره شده است. پس قدرت ذهن در موفقیت به چه معناست؟ در زیر متن و مفاهیم این ویدیو را برای شما توضیح خواهیم داد.

قدرت ذهن در موفقیت چه تاثیری دارد؟ قدرت ذهن انسان برای رسیدن به خواسته ها

حدود 100 میلیون عضو بهم پیوسته مغز، این اجازه را می‌دهد تا کارهای شگفت انگیزی انجام دهد. ذهن شما اطلاعات را از تمام ورودی‌های مختلف، باهم ترکیب می‌کند تا بتواند تصویری از جهان اطرافتان را برای شما ترسیم کند. در مرحله بعد به تصاویری که ایجاد کرده است مفهوم می‌بخشد و آن مفاهیم را در زندگی شما ظاهر می‌کند.

یعنی ذهن با ترکیب تمام این ورودی‌ها برنامه نویسی شده تا اتفاقات، احساسات و شرایط زندگی شما را در دنیای واقعی متجلی کند. این جاست که برنامه نویسی ذهن به صورت هدفمند می‌تواند شما را به سمت موفقیت، ثروت، دستیابی به اهداف و پیشرفت هدایت کرد.

در ادامه در رابطه با قدرت ذهن در موفقیت از نگاه نویسندگان مختلف می‌پردازیم و شما قدرت ذهن انسان برای رسیدن به خواسته ها را درک خواهید کرد:

اگر به شما بگوییم که شما یک ابرقدرت دارید، باورتان می‌شود؟ این قدرت ذهن شماست. ذهن شما واقعیت شما را می‌سازد. متأسفانه اکثر ما از این واقعیت غافل هستیم. ما کنترل آگاهانه بر قدرت ذهن خود نداریم. در نتیجه، ما احساس می‌کنیم که تحت سلطه نیروهای نادیده‌ای هستیم که به ما دیکته می‌کنند که چگونه باید احساس و عمل کنیم. با این وجود، دیگر لازم نیست مسافر کسی باشید. شما می‌توانید فرمان زندگی خود را در دست بگیرید.

قدرت ذهن در موفقیت

این مقاله به شما نشان می‌دهد که چگونه از قدرت ذهن برای درمان و موفقیت استفاده کنید.

یاد خواهید گرفت:

 1. قدرت ذهن چقدر است
 2. قدرت ذهن چقدر قوی است
 3. چگونه قدرت ذهن کار می‌کند
 4. استفاده از قدرت ذهن برای ایجاد واقعیتی که می‌خواهید

قدرت ذهن چیست؟

«افکار شما بر احساسات شما تأثیر می‌گذارد، احساسات شما بر اعمال شما تأثیر می‌گذارد، و اعمال شما نتایج رویدادهای شما را مشخص می‌کند. بنابراین اگر فکر خود را تغییر دهید، همه چیز را تغییر خواهید داد.»

قدرت ذهن زندگی ما را اداره می‌کند، چه بدانیم چه ندانیم. تمام احساسات، انتخاب‌ها، تصمیمات و اعمال ما را به طور کامل کنترل می‌کند. با قدرت ذهن خود تصمیم می‌گیریم شاد باشیم. ما همچنین گاهی اوقات تصمیم می‌گیریم که احساس بدبختی کنیم. با استفاده از همین توانایی، خودمان را دوست داریم یا از خود متنفریم.

قدرت ذهن:

 1. بر تجربه کلی زندگی ما حاکم است
 2. دیکته می‌کند که چگونه رویدادهای زندگی را درک کنیم
 3. واکنش‌های ما را انتخاب می‌کند
 4. ما را به سمت موفقیت یا شکست هدایت می‌کند
 5. تصمیم می‌گیرد که چه کسی را به زندگی خود راه دهیم یا بفرستیم
 6. احساسات ما را انتخاب می‌کند، و اینکه تا چه مدت قرار است آنها را تجربه کنیم

قدرت ذهن چیست

 

قدرت ذهن می‌تواند به ما کمک کند تا درد عاطفی را التیام بخشیم یا باعث شود که برای مدت طولانی با ما بماند. بسته به نحوه استفاده از آن، یا موفق می‌شویم یا شکست می‌خوریم. تقریباً هر جنبه‌ای از زندگی شما توسط شما تصمیم گیری و خلق شده است. قدرت ذهن که بیشتر از ضمیر ناخودآگاه ما ناشی می‌شود، بر اعمال ما حکومت می‌کند، چه متوجه باشیم یا نه. این سناریویی را ایجاد می‌کند که با باورها و انتظارات ناخودآگاه ما مطابقت دارد.

 1. گاهی اوقات، تلاش‌های آگاهانه ما با برنامه‌ریزی ناخودآگاه ما هماهنگ است و به‌طور یکپارچه به سمت اهداف خود پیش می‌رویم. با این حال، مواقع دیگر، مهم نیست که چقدر سعی می‌کنیم زندگی خود را کنترل کنیم، به نظر می‌رسد چیزی علیه ما کار می‌کند. این همان برنامه ریزی ناقص ضمیر ناخودآگاه ما است. همین موضوع است افکار خودکار ما را خراب می‌کند. این یک طرح ناقصی است که ما برای زندگی خود داریم.
 2. وقتی ضمیر ناخودآگاه شما برای موفقیت و سلامتی طراحی شده باشد، شما خوش شانس هستید. با این حال، وقتی اینطور نیست، مهم نیست که چقدر تلاش می‌کنید، ممکن است نتوانید آنطور که می‌خواهید زندگی کنید. یعنی مگر اینکه برنامه نویسی معیوب را تغییر دهید.

ادامه مطلب را بخوانید و بیاموزید که چگونه قدرت ذهن را به نفع خود انجام دهید، نه علیه شما.

قدرت ذهن در کجا قرار دارد؟

گفتیم که قدرت ذهن در ضمیر ناخودآگاه ما نهفته است. ضمیر ناخودآگاه ما دقیقا چیست؟

شاید درباره قیاس کوه یخ زیگموند فروید شنیده باشید. اگر ذهن خود را مانند یک کوه یخ در نظر بگیریم، تنها بخش کوچکی قابل مشاهده است. آن قله کوچک کوه یخ، یک دهم آن به گفته فروید، آگاهی ماست. این بخشی از ذهن ما است که مستقیماً در دسترس ما قرار می‌گیرد.

 1. بقیه کوه یخ (ذهن) از دید ما پنهان است، که آن را بسیار قدرتمندتر می‌کند. قدرت ذهن از اینجا نشات می‌گیرد. بخشی نیست که بتوانیم ببینیم. ما اغلب کنترل آن را به دست نمی‌گیریم. با این حال، می‌توان آن را انجام داد.
 2. ما می‌توانیم به طور غیر مستقیم با ناخودآگاه خود ارتباط برقرار کنیم. ما می‌توانیم باورهای ناخودآگاه خود را تغییر دهیم و کاری کنیم که برای خودمان کار کنند.
 3. Marisa Peer، درمانگر مشهور جهان با بیش از سه دهه تجربه و بنیانگذار Rapid Transformational Therapy® (RTT®)، ذهن انسان را رمزگشایی کرده است. او راهی برای دسترسی به نیروی ناخودآگاه ذهن پیدا کرده است.
 4. فداکاری شگفت انگیز او برای درک قوانین ذهن اکنون به هزاران نفر در سراسر جهان کمک می‌کند تا از ابرقدرت درونی خود بهره ببرند.

قدرت ذهن کجاست

قدرت ذهن چقدر قوی است؟

آیا تا به حال با کسی ملاقات کرده‌اید که به نظر می‌رسد خوش شانس باشد؟ کسی که تقریباً به صورت مغناطیسی هر آنچه را که می‌خواهد دریافت می‌کند؟ از سوی دیگر، افرادی نیز هستند که در هر نقطه از مسیر خود دست و پنجه نرم می‌کنند. آنها هرگز به عنوان برنده به خط پایان نمی‌رسند.

هر دو گروه از مردم همان را می‌خواهند. شاد، موفق و سالم باشند. با این حال، تفاوت در برنامه ریزی ناخودآگاه آنهاست. ذهن واقعیت را شکل می‌دهد، چه بخواهید و چه نخواهید. ترفند در کنترل فرآیند است. قدرت ذهن آنقدر قوی است که بتواند هر واقعیتی را خلق کند. اگر یاد بگیرید که با ذهن خود کار کنید و نه در برابر آن، می‌توانید از ابرقدرت ذهن استفاده کنید و آن را مهار کنید.

آنچه که قدرت ذهن می‌تواند برای بدن شما انجام دهد

تحقیقات نشان داده است که قدرت ذهن ما قابل توجه است. یک مورد شدید، پدیده اندام فانتوم است. بیش از 80 درصد از افرادی که دچار قطع عضو شده‌اند گزارش می‌دهند که احساس می‌کنند انگار هنوز آن را دارند.

ذهن ما به اندازه کافی قدرتمند است که در قسمت‌های موجود بدن احساسات ایجاد کند. با دانستن این موضوع، باید به این فکر کرد که محدودیت کجاست؟

 1. یکی دیگر از نمونه‌های بارز قدرت ذهن، اثر دارونما است. این اثر یک اتفاق رایج است که اغلب در آزمایشات استفاده می شود. وقتی باور کنیم که دارو مصرف می کنیم، بدن ما تقریباً به طور معجزه آسایی بهبود می‌یابد.
 2. بررسی گسترده مطالعات کنونی در این زمینه به این نتیجه رسید که بدون شک مثبت اندیشی به اندازه خود درمان پزشکی عامل مهمی در درمان است.
 3. زمانی که ذهن خود را به سمت بهبودی معطوف کنیم، سریعتر و راحت تر بهبود خواهیم یافت. این اثر برای سلامت قلب و عروق و سیستم ایمنی، بهبودی جراحی و مقابله با سرطان بسیار قوی است.

چگونه قدرت ذهن در کل زندگی شما منعکس می‌شود

ذهن ما می‌تواند بر سلامت و عملکرد بدن ما تأثیر بگذارد و می‌کند. در مورد سایر زمینه‌های زندگی، مانند شغل، زندگی اجتماعی، خانواده و رفاه چطور؟ در این مناطق، قدرت ذهن حتی آشکارتر است.

 1. حلقه‌های اجتماعی ما و رفاه کلی ما مستقیماً با نحوه شکل دادن به زندگی خود با قدرت ذهن ارتباط دارد. چگونه؟ طبق یک نظریه روانشناختی به نام تحلیل تراکنشی، ما در کودکی، فیلمنامه‌ای برای زندگی خود ایجاد کردیم.
 2. فیلمنامه انتخاب یک کودک است که به تدریج ناخودآگاه شد. این یک تصمیم در مورد چگونگی توسعه و پایان زندگی ما است.
 3. از آن زمان به بعد، هر کاری که انجام دادیم، بر اساس آن فیلمنامه بود. ما افرادی را انتخاب کردیم که اکنون نقش‌های اساسی در زندگی ما دارند. ما حرفه خود را متناسب با فیلمنامه خود انتخاب کردیم. و ما به اندازه‌ای که لازم است از خود مراقبت می‌کنیم.
 4. فیلمنامه زندگی از قدرت ذهن ما استفاده می‌کند. آیا تا به حال جذابیت تصمیمی را احساس کرده‌اید که به سادگی نمی‌توانید در برابر آن مقاومت کنید؟ حتی اگر از اعماق درون می‌دانستید که اشتباه بود؟

به عنوان مثال، شما ممکن است یک شریک کامل داشته باشید. آنها مهربان، دوست داشتنی و سخاوتمند بودند. با این حال، در نهایت با کسی ازدواج کردید که می‌دانستید با شما بدرفتاری می‌کند.

چگونه قدرت ذهن در تمام زندگی منعکس می شود

چی شد؟ ذهن شما واقعیتی را خلق کرد که زمانی برای خود انتظار داشتید. بدبختی در زندگی به این دلیل رخ می‌دهد که ما از قدرت ذهن خود استفاده نمی‌کنیم. پس شما علاوه بر این روش‌ها به چه روش‌های دیگر اتکا کرده و قدرت ذهن در موفقیت را درک کرده‌اید؟ برای ما کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا