آموزش زبان های خارجی

آموزش زبان انگلیسی به شیوه اصولی | با یک بسته جادویی یادگیری زبان آشنا شوید

این روزها یادگیری زبان انگلیسی خیلی مهم است! اهمیت یادگیری زبان انگلیسی روز به روز در حال بیشتر شدن است. دلیل اصلی آن، تبدیل شدن زبان انگلیسی به زبان بین‌المللی و مرجع بودن آن در بسیاری از کاربردهای روزمره است. برای مثال حتی برای استفاده از تلفن‌های همراه، حتی به میزان کم نیاز به دانش زبان انگلیسی دارید.

البته اهمیت آموزش زبان انگلیسی به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ زیرا برای ارتباط با دنیای بیرون و یا مسافرت نیز نیاز دارید تا حداقل بتوانید به صورت کم مکالمه انگلیسی انجام دهید. با توجه به این میزان اهمیت، قصد داریم در این مقاله شما را با برترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی ، نکات مهم و اصولی یادگیری زبان انگلیسی و همچنین یک منبع آموزشی برتر و بسیار مفید و کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی آشنا کنیم.

آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی

چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

در دنیای که روابط بین المللی افزایش پیدا کرده است و فرصت‌های اقتصادی زیادی به زبان انگلیسی در دسترس هستند، یک فرد با یادگیری این زبان بین‌المللی به مزایایی دست پیدا خواهد کرد که ذکر تمام آن‌ها در این مطلب نمی‌گنجد.

بسیاری از افراد با یادگیری زبان انگلیسی، برای تحصیل در خارج از کشور آماده می‌شوند، بسیاری دیگر برای بهبود موقعیت شغلی خود اقدام می‌کنند، و یا به تفریح و سیر و سیاحت در تمام دنیا می‌پردازند. برخی دیگر نیز برای اهداف تجاری و اقتصادی از این زبان استفاده می‌کنند. برخی از مزایای دانش زبان انگلیسی برای شما به شرح زیر است:

·         امکان انجام ترجمه یا آموزش زبان انگلیسی به دیگران

·         امکان مسافرت به دیگر کشورها و مکالمه با دیگران

·         مشاهده اخبار و فیلم به زبان انگلیسی

·         خواندن مجلات و مقالات علمی و عمومی به این زبان

·         بهبود وضعیت شغلی، با داشتن دانش بیشتر

·         استفاده آسان‌تر از برنامه‌های تخصصی تلفن‌های هوشمند و کامپیوترها

·         و بسیاری موارد دیگر

هرچند که یادگیری این زبان بسیار مهم است، اما نباید از هر روشی آموزش زبان انگلیسی انجام شود. آموزش زبان باید به شیوه اصولی باشد تا دچار یادگیری اشتباه نشوید. بسیاری از افراد با یادگیری اشتباه زبان انگلیسی، در آینده دچار مشکل در گفتار و نوشتار خواهند شد، به خصوص در زمینه گرامر که امری تخصصی است. گرامر باید با شیوه‌های نوین آموزش داده شود، زیرا اصلی‌ترین بخش زبان دانستن گرامر برای استفاده از آن در ساخت جملات است.

آموزش زبان انگلیسی به شیوه اصولی | با یک بسته جادویی یادگیری زبان آشنا شوید

روش صحیح آموزش زبان انگلیسی

همانطور که ذکر شد آموزش زبان انگلیسی باید به شکل صحیح انجام شود تا روند یادگیری شما تسریع شود و مطالبی که می‌آموزید در ذهنتان تثبیت شود. برخی از ویژگی‌های آموزش اصولی و کاربردی عبارتند از:

·         تمرکز روی هر چهار مهارت اصلی زبان ( شنیداری، گفتاری، نوشتار و خواندن)

·         یادگیری لغات کاربردی و پر استفاده

·         یادگیری اصطلاحات انگلیسی

·         انجام مکالمه برای روان شدن صحبت

·         یادگیری گرامر به شکل صحیح و دانش استفاده از آن

·         بررسی فعالیت‌های انجام شده، و آزمون دادن برای بررسی میزان یادگیری

با توجه به این خصوصیات، می‌توان گفت که آموزش زبان انگلیسی باید توسط یک استاد بررسی شود تا بتوان گفت که میزان یادگیری تا چه حد بوده است. برای مثال آموزش مکالمه زبان انگلیسی نیاز به تمرین مداوم دارد، زیرا یادگیری تنها با خواندن کلمات صورت نمی‌گیرد، بلکه باید از کلمات یادگرفته شده نیز استفاده کرد. همچنین یکی از بهترین روش‌ها، آموزش زبان انگلیسی از صفر است تا فرد از پایه به صورت اصولی یاد بگیرد. به علاوه این‌ها می‌توان با استفاده از کتاب‌های داستانی مناسب با سطح زبان آموز به یادگیری بیشتر او کمک کرد و دانش او را افزایش داد.

پکیج آموزش زبان انگلیسی

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم آموزش زبان انگلیسی به شکل استاندارد، در دسترس بودن مطالب آموزشی در مکان‌های مختلف است. برای مثال شما باید قادر باشید تا در هر مکانی که می‌توانید چه در مترو، در مسافرت یا در محیط خانه، به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. بسیاری از افراد با اینکه علاقه به یادگیری زبان انگلیسی دارند، اما به دلیل مشغله زندگی خود وقت کافی برای شرکت در کلاس‌ها را ندارند. به همین جهت آموزش غیرحضوری می‌تواند بهترین گزینه برای این افراد باشد.

روش‌های مختلف آموزش زبان انگلیسی

روش‌هایی که برای آموزش زبان انگلیسی استفاده می‌شوند، بسیار متفاوت هستند. برای مثال بسیاری از افراد فقط می‌توانند در کلاس‌های حضوری شرکت کنند، و یا بسیاری دیگر به دلیل نداشتن وقت کافی تنها قادر هستند تا به صورت غیر حضوری یا خصوصی زبان یاد بگیرند.

خوشبختانه آموزش به گونه‌ای پیش رفته است که هر فرد می‌تواند بنا به شرایط خود اقدام به یادگیری کند. امروزه وجود کلاس‌های خصوصی، پکیج‌های آموزش زبان، کلاس‌های فشرده و غیره، امر آموزش را آسان‌تر کرده است.

آموزش زبان انگلیسی از صفر

آموزش حضوری در کلاس‌های عمومی؛ یک روش سنتی

آموزش حضوری در واقع شیوه سنتی یادگیری زبان انگلیسی است. هرچند که این روش ممکن است تمرکز بیشتری روی آموزش داشته باشد، و امکان رفع اشکال در آن بیشتر است، اما به دلایل مختلف نمی‌توان از آن استفاده کرد. برای مثال در شرایط کنونی کشور که دچار بیماری کرونا است، امکان آموزش حضوری مهیا نیست و حتی اگر آموزشگاهی این شیوه آموزشی را انجام دهد، به خطری که ایجاد می‌کند نمی‌ارزد.

همچنین زمان بندی این کلاس‌ها توسط خود آموزشگاه انجام می‌شود، و شما برای شرکت در آن‌ها باید وقتتان کاملا آزاد باشد، هزينه هاي رفت و آمد خواهيد داشت، اتلاف وقت در ترافيك براي رفت و آمد خواهيد داشت، ممكن است در بعضي جلسات نتوانيد حضور پيدا كنيد و كلاس را از دست بدهيد و مواردي از اين قبيل.

آموزش خصوصی، از روش‌های موثر و گران‌قیمت

در صورتی که نتوانید در زمان بندی کلاس‌های حضوری و گروهی شرکت کنید، می‌توانید به شیوه خصوصی به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. اما این روش یک عیب اصلی دارد و آن هم هزینه بسیار بالای این کلاس‌ها است. به طور میانگین هر جلسه کلاس خصوصی آموزش زبان انگلیسی بین 100 تا 600 هزار تومان است، که ممکن است بنا به شهر یا محل سکونت فرد تغییر کند.

همچنین بسیاری از افرادی که با این روش اقدام به تدریس می‌کنند، ممکن است اصلا صلاحیت تدریس را نداشته باشند و تنها با دانش اندکی از زبان انگلیسی شروع به تبلیغات برای تدریس کنند. قطعا بین کسی که دانش تدریس دارد و فردی که فقط دانش عمومی دارد، تفاوت‌های بسیاری است.

در اين روش، معمولا سبك تدريس هم همان شيوه هاي سنتي و كتاب ها و متد هاي سنتي زبان انگليسي است كه در آموزشگاههاي حضوري تدريس مي شود و در نتيجه اين امر باعث طولاني شدن بيش از حد فرآيند يادگيري زبان انگليسي براي شما مي شود ضمن اينكه بابت جلسات زيادي بايد پول اضافه پرداخت كنيد و وقت و انرژي اضافه صرف كنيد.

در حالي كه همان وقت و انرژي و هزينه اضافه را مي توانستيد صرف تمرين و تكرار بيشتر آموزش هاي اصلي كنيد تا مهارت زبان انگليسي شما تقويت و توسعه پيدا كند و نه اينكه تازه بخواهيد موارد جديد ياد بگيريد.

یک روش نوین؛ آموزش با استفاده از پکیج‌های زبان انگلیسی يا آموزش زبان انگليسي از راه دور و غيرحضوري

استفاده از آموزش آنلاین زبان یا استفاده از پکیج های خودآموز برای یادگیری زبان انگلیسی، متد نوینی است که طرفداران زیادی دارد. در واقع می‌توان گفت که با استفاده از پکیج يا دوره هاي غيرخضوري و آنلاين، آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی ممکن خواهد بود. البته لازم به ذکر است که هر پکیجی يا هر دوره آموزشي آنلايني در اين زمينه نباید مورد استفاده قرار گیرد چون ملاک یادگیری زبان انگلیسی به شکلی اصولی است.

دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی یا پکیج خودآموز زبان که باید استفاده شود اصولا باید ترکیبی از تمام نکات آموزشی، مکالمه، گرامر، چهار مهارت اصلی زبان و بسیاری موارد دیگر باشد. همچنین باید استاد یا بخش پشتیبانی آموزشی داشته باشد تا ابهامات شما را رفع کرده و سوالاتی که در حین آموزش به وجود می آید را پاسخگو باشد.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

استفاده از پکیج‌های آموزشی؛ یک راهکار اثربخش

یکی از روش‌های محبوب یادگیری زبان انگلیسی استفاده از پکیج‌های خودآموز و همراه است. این پکیج‌ها علاوه بر ارائه مباحث آموزشی، با داشتن گروه‌های حل تمرین و رفع مشکل می‌تواند باعث یادگیری سریع‌تر فرد شوند. مهم‌ترین پیش نیاز این روش، داشتن علاقه به یادگیری زبان است، و بعد از آن وقت کمی که بتوان مطالب را مطالعه کرد.

در پکیج‌های آموزشی یا دوره های آموزش آنلاین معمولا یک استاد راهنما وجود دارد که فرد می‌تواند هر زمان که نیاز بود سوالات خود را از او بپرسد. همچنین برگزاری آزمون و سنجش مهارت که در خودآموزهای آنلاین زبان وجود دارد نیز می‌تواند به بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی فرد کمک کند.

می‌توان گفت یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی در منزل و از راه دور، استفاده از پکیج‌های خودآموز آنلاین زبان انگلیسی است. این روش بر روی تمامی مهارت‌های مهم یادگیری زبان تمرکز می‌کند، و می‌توان این متد را حتی برای فردی که اصلا دانش قبلی زبان انگلیسی ندارد و کاملا مبتدی است نیز استفاده کرد زیرا آموزش از صفر و پایه انجام می‌شود.

چه افرادی که فقط به خاطر علاقه خود می‌خواهند زبان انگلیسی یاد بگیرند و چه افرادی که قصد ادامه تحصیل یا مهاجرت دارند می‌توانند به راحتی از این شیوه استفاده کنند.

یادگیری زبان انگلیسی در منزل - دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی

مزایای یادگیری زبان انگلیسی به صورت خود آموز

آموزش زبان انگلیسی به شکل خود آموز یا استفاده از دوره های غیرحضوری برای بسیاری از افراد مناسب است. به خصوص برای افرادی که وقت کافی برای شرکت در کلاس های حضوری ندارند. یکی از اصلی‌ترین مزایای یادگیری زبان انگلیسی به صورت خود آموز و در منزل، بدون نیاز به مراجعه به کلاس حضوری را می‌توان هزینه بسیار کمتر آن نام برد.

بسته های آموزشی آنلاین معمولا هزینه زیادی ندارند، و شاید به اندازه یک ترم کلاس گروهی باشند. برای مثال هزینه یک کلاس حضوری و گروهی برای هر ترم بین 400 هزار تا 2.5 میلیون تومان است که در واقع چندین ترم باید کلاس ها شرکت شود تا به مهارت مناسب دست پیدا نمائید و این یعنی صرف هزینه ای بین 5 الی 25 میلیون تومان! در صورتی که خرید پکیج خودآموز هزینه بسیار پایین‌تری دارد.

مثلا پکیج آموزش زبان انگلیسی از پایه که توسط زبان مستر منتشر شده تنها 1.299.000 تومان است، که در واقع شما با پرداخت پول یک ترم کلاس های سنتی زبان، به کل مباحث آموزشی از صفر تا صد به همراه پشتیبانی و کیفیت بالای آموزشی دست پیدا می‌کنید. ضمن اینکه هزینه رفت و آمد و اتلاف وقت و انرژی در ترافیک و ریسک ابتلا به کرونا و موارد اینچنینی را هم نخواهید داشت.

مدت زمان یادگیری در این روش نیز بسیار کمتر است. شما می‌توانید هر موقع که وقت داشتید به یادگیری زبان بپردازید، و به این شکل وقت آزاد شما نیز بیشتر می‌شود. کلاس‌های حضوری معمولا سه جلسه در هفته برگزار می‌شود، اما شما می‌توانید با این پکیج خودآموز، برای مثال یک روز در هفته به صورت فشرده چندین جلسه از مباحث آموزشی را یاد بگیرید یا هر شکل دیگری که متناسب با زمان و مشغله های شما باشد. این روش باعث می‌شود تا مطالب آموزشی همیشه در دسترس شما باشند، و هر زمان که نیاز داشتید بارها و بارها به دوره کردن آن‌ها بپردازید.

پشتیبانی پکیج‌های خودآموز باعث می‌شود تا در صورت سوال داشتن بتوانید از استاد خود مشکلات را بپرسید و به رفع اشکال بپردازید. داشتن گروه‌های حل تمرین و مشارکت در کار گروهی نیز یکی از مزایای استفاده از پکیج خودآموز در آموزش زبان انگلیسی است.

نکات طلایی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی

نکات طلایی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی

در یادگیری زبان انگلیسی علاوه بر کیفیت مطالب آموزشی و شیوه آموزش صحیح، نیاز به توانایی خود فرد نیز هست. برای مثال یک فرد برای آموزش زبان انگلیسی بدون داشتن علاقه و دقت نمی‌تواند موفق عمل کند. در ادامه نکاتی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی آورده شده است، تا بتوانید از آن استفاده کنید.

1- هرچه بیشتر تمرین کنید، سریع‌تر یاد می‌گیرید

مانند هر آموزش دیگری، تمرین و تکرار در آموزش زبان انگلیسی نیز حرف اول را می‌زند. شما باید علاوه بر خواندن مطالب، تمرین هم انجام دهید. یکی دیگر از مزیت‌های پکیج خودآموز زبان انگلیسی این است که در مطالب آن تمرین‌های بسیاری آورده شده است، تا به یادگیری سریع‌تر زبان منجر شود.

2- انگیزه داشته باشید

داشتن انگیزه مهم‌ترین عامل موفقیت شما است. سعی کنید از یادگیری زبان لذت ببرید، و اگر مشکلی دارید که نمی‌توانید روی مطالب تمرکز کنید، درس‌ها را زمانی گوش دهید و انجام دهید که وقت کافی داشته باشید، و از لحاظ فکری متمرکز هستید.

3- در ذهن خود، انگلیسی صحبت کنید

شاید این را از بسیاری از افراد و مدرسین شنیده باشید، و حرف کاملا درستی است. سعی کنید مطالبی را که یاد گرفته‌اید در ذهن خود تمرین کنید، با خودتان تکرار کنید و انگلیسی فکر کنید. قطعا هرچه بیشتر از این زبان استفاده کنید، یادگیری بهتر انجام خواهد شد.

4- روی تلفظ صحیح کلمات دقت کنید

تلفظ صحیح کلمات و اصطلاحات در یادگیری زبان های خارجی بسیار مهم است. شما می‌توانید با استفاده از فایل های صوتی که در فایل های خودآموز زبان قرار دارد یا با استفاده از دیکشنری و کمک گرفتن از استاد آموزش زبان انگلیسی خود، به شیوه درست تلفظ پی ببرید.

5- همه چیز را سعی نکنید ترجمه کنید

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از افراد انجام می‌دهند، ترجمه کلمات و متن‌های انگلیسی است. سعی کنید با استفاده متن و جمله به معنی یک کلمه پی ببرید و یا از دیکشنری خارجی استفاده کنید.

6- منظم تمرین کنید و یادداشت بردارید

استفاده از یک دفترچه برای یادداشت می‌تواند به مهارت نوشتن و درک مطلب شما در یادگیری زبان کمک بسیاری کند.

7- واقع بین باشید و ناامید نشوید

آموزش زبان انگلیسی یک شبه انجام نمی‌شود بلکه باید تمرین کنید و مدام از مطالب آموزشی استفاده کنید. پیشرفت، تنها زمانی صورت می‌گیرد که شما از میزان یادگیری خود ناامید نشوید و به کار خود ادامه دهید.

8- ضعف خود را بشناسید و آن را بهبود دهید

با کمک استاد خود و آزمون‌هایی که از شما گرفته می‌شود ضعف خود را شناسایی کنید و روی آن تمرکز کنید تا به رفع آن بپردازید.

نکات طلائی و مهم آموزش زبان انگلیسی سریع و آسان در منزل

سخن پایانی

آموزش زبان انگلیسی در مرحله اول نیاز به داشتن انگیزه شخصی دارد و سپس داشتن یک استاد یا روش آموزشی خوب و همچنین داشتن حداقل یک ساعت زمان در روز برای آموزش و یادگیری، از الزامات این کار است. امروزه به خاطر شرایط همه گیری کرونا، کلاس‌های حضوری معمولا برگزار نمی‌شوند یا در صورت برگزاری ریسک ابتلا به کرونا را برای زبان آموزان در پی خواهد داشت اما نیازی نیست یادگیری خود را متوقف کنید.

زبان مستر با ارائه انواع پکیج‌های آموزشی زبان انگلیسی و سایر زبان ها، توانسته است شرایط ایده آلی در جهت یادگیری سریع و آسان و کامل زبان انگلیسی در منزل و به صورت خودآموز و بدون نیاز به شرکت در کلاس های حضوری را برای شما فراهم کند آن هم با برترین روش های آموزشی به همراه پشتیبانی و رفع اشکلال. پس با استفاده از این روش می‌توانید یادگیری زبان را بدون وقفه ادامه دهید.

در نهایت اینکه برای یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید از پکیج آموزش زبان انگلیسی زبان مستر استفاده کنید و از امکانات این بسته‌های آموزشی بهره‌مند شوید. پکیج زبان انگلیسی به صورت دوره فشرده مبتدی تا پیشرفته، در 90 ساعت آموزش و 108 جلسه، توسط استاد مصطفی ساهری انجام می‌شود که از اساتید مجرب کشور است. تمام نکاتی که برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارید در مباحث این دوره آموزشی گنجانده شده است.

فراموش نکنید که برای یادگیری زبان های خارجی هرگز ترس به دل خود راه ندهید، تصمیم قاطع برای شروع آن بگیرید و فقط با آرامش و به طور پیوسه پیش بروید. بعد از مدتی خواهید دید که از دانش کافی به همراه تسلط مناسب و لذت بخشی از آن زبان خارجی برخوردار هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا