آموزش زبان های خارجی

آموزش زبان ترکی استانبولی | حرفه‌ای ترین روش‌های آموزشی برای زبان‌آموزان

زبان ترکی استانبولی یکی از پراستفاده‌ترین زبان‌های زنده دنیا با بیش 75 میلیون گوینده بومی است، و حتی راه خود را به کشورهای بسیاری باز کرده است. به عنوان مثال تنها در آلمان بیش از 2 میلیون نفر به زبانی ترکی صحبت می‌کنند. آموزش زبان ترکی استانبولی کار سختی نیست، و در واقع می‌توان گفت که یکی از زبان‌های آسان و شیرین دنیا برای یادگیری است. آموزش زبان ترکی استانبولی را در ادامه برای شما آورده‌ایم، کافی‌ست اسکرول کنید.

زبان ترکی استانبولی ریشه قدیمی دارد و به شدت متاثر از زبان‌های فارسی و عربی است. البته در سال 1928 تصمیم گرفته شد که این زبان دیگر با خط‌الرسم عربی نوشته نشود، نوشتار مخصوص خودش را به دست آورد. در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل اهمیت ترکی استانبولی و روش‌های آموزش زبان ترکی استانبولی آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

چرا ترکی استانبولی یاد بگیریم

اول از همه باید گفت که آموزش نیاز به دلیل ندارد و یادگیری زبان‌های مختلف، جدا از بحث اهمیت آن در زمینه‌های مختلف، باید مانند یک سرگرمی باشد. بر اساس یافته‌های دانشمندان، یادگیری چندین زبان از دچار شدن به آلزایمر در بزرگسالی جلوگیری می‌کند. همین امر کافی نیست تا بخواهید برای آموزش زبان ترکی استانبولی اقدام کنید؟ اگر نه پس تا انتهای این مقاله از وب سایت خوشبخت با ما همراه باشید.

چرا ترکی استانبولی یاد بگیریم

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی دلایل زیادی وجود دارد و جایگاه خاصی در بین زبان آموزان کسب کرده است. سطح دشواری این زبان زیاد نیست، و با چند دوره آموزشی به راحتی می‌توانید به این زبان تسلط خوبی پیدا کنید. بسیاری از افراد برای انجام تجارت و یا مهاجرت و سفر به این کشور نسبت به آموزش زبان ترکی استانبولی اقدام می‌کنند که البته مزایای مختلفی می‌تواند به همراه داشته باشد.

یکی از دلایل اینکه یادگیری زبان ترکی اهمیت دارد، تعداد بالای زبان آموزان در این حوزه است. البته بحث ما این نیست که چون افراد زیادی به آن مشغول شده‌اند، شما هم به دنبال آن‌ها بروید. با یادگیری زبان ترکی استانبولی و تسلط بر آن، می‌توانید دوره‌های تدریس را نیز بگذرانید، و به آموزش زبان ترکی استانبولی به دیگران مشغول شوید و درآمد خوبی در ایران کسب کنید.

جایگاه آموزش زبان ترکی استانبولی در ایران

یکی از کشورهای همجوار ایران، کشور ترکیه است و به دلیل نزدیکی فرهنگی این دو کشور، روابط خوبی بین آن‌ها برقرار است. در سال‌های گذشته آموزش زبان ترکی استانبولی اهمیت بیشتری پیدا کرده است، و اصلی‌ترین دلیل آن، راحتی سفر به این کشور است. البته پایین بودن هزینه‌های سفر، وجود امکانات تفریحی و گردشگری بسیار زیاد، روابط خوب با ایرانیان و دلیل‌های زیاد دیگری را می‌توان به عنوان دلایل سفر ایرانیان به کشور ترکیه عنوان کرد و همین امر باعث شده تا در سال های اخیر، تور استانبول از محبوب ترین و پر متقاضی ترین تور های مسافرتی خارجی باشد.

البته تنها دلیل برای آموزش زبان ترکی استانبولی فقط سفر و تفریح نیست. یکی دیگر از اهمیت‌های یادگیری این زبان، امکان تحصیل به صورت رایگان در این کشور است. دانشگاه‌ها و مدارس آموزشی مختلفی در ترکیه وجود دارند که با یادگیری زبان ترکی استانبولی به راحتی می‌توانید در آن به تحصیل بپردازید. همچنین دانشگاه‌های این کشور به دلیل رتبه‌های خوبی که در سطح بین‌المللی دارند بر مزایای این کار خواهند افزود. البته هیچ تحصیلی رایگان نیست، اما تحصیل در ترکیه هزینه‌های خیلی کمی دارد.

علاوه بر این‌ها، کشور ترکیه به دلیل اینکه به عنوان یک کشور صنعتی و تولیدی شناخته می‌شود، در تجارت با ایران نقش مهمی دارد. هر ساله تاجران زیادی نسبت به واردات از ترکیه اقدام می‌کنند، و با یادگیری زبان ترکی استانبولی کار آن‌ها قطعا راحت‌تر خواهد شد.

آموزش زبان ترکی استانبولی | حرفه‌ای ترین روش‌های آموزشی برای زبان‌آموزان

روش‌های مهاجرت به ترکیه در سال‌های اخیر بسیار آسان شده است، و با یادگیری زبان ترکی خیال شما از بابت زندگی در این کشور راحت خواهد شد. با وجود تمامی این دلایل همچنان قانع نشده‌اید؟ بسیار خب، وقت رو کردن مهم‌ترین مزیت یادگیری زبان ترکی است، یعنی اشتغال در این کشور.

برای پیدا کردن کار در ترکیه نیاز دارید با زبان ترکی استانبولی آشنایی خوبی داشته باشید. علاوه بر این با کار کردن در ترکیه، در آینده می‌توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنید که البته جزئیات مربوط به اخذ اقامت را باید از طریق متخصصان مهاجرت پیگیری نمائید.

مزایای آموزش زبان ترکی استانبولی

همانطور که گفته شد، آموزش زبان ترکی استانبولی مزایای بسیار زیادی دارد، و قطعا با یادگیری این زبان، زندگی در این کشور برای شما آسا‌ن‌تر خواهد شد. حال که با جایگاه یادگیری زبان ترکی بین افراد مختلف آشنا شده‌اید، قصد داریم درباره مزایای آن برای هر دسته از افراد صحبت کنیم.

مزایای یادگیری زبان ترکی برای تاجران بین‌المللی

همانطور که درباره جایگاه آموزش زبان ترکی استانبولی برای تاجران ایرانی گفته شد، این موضوع اهمیت و مزایای زیادی دارد. مهم‌ترین مزیت یادگیری زبان ترکی، تجارت راحت‌تر در این کشور است، و در هنگام بستن قرارداد، می‌توانید تمامی موضوعاتی که درباره آن صحبت می‌شود را درک کنید.

آموزش زبان ترکی استانبولی | حرفه‌ای ترین روش‌های آموزشی برای زبان‌آموزان

بدون داشتن دانش زبانی، قطعا نیاز دارید که یک مترجم زبان ترکی را همیشه با خود همراه کنید، و همین امر هزینه‌های زیادی برای شما خواهد داشت. علاوه بر این، مطمئنا هیچکس به غیر از شما به فکر کسب و کارتان نیست، و حتی برترین مترجم‌ها نیز ممکن است اشتباه کنند. با اینکه زبان ترکی آسان است، و هزینه‌های یادگیری آن از استخدام مترجم کمتر است، پس چرا نسبت به این کار نباید اقدام کنیم؟

بله، هیچ دلیلی وجود ندارد، و یادگیری زبان ترکی بهترین گزینه ممکن است. تنها کاری که باید انجام دهید، آموزش مکالمه ترکی استانبولی است، و اینکه بتوانید تا حد متوسطی تسلط روی این زبان داشته باشید.

مزایای یادگیری زبان ترکی برای مهاجرت تحصیلی

آموزش زبان ترکی استانبولی برای مهاجرت تحصیلی واقعا کاربردی است، و مزیت‌های زیادی به همراه خواهد داشت. از اصلی‌ترین این مزایا می‌توان به شرکت در دوره‌های آموزشی به زبان ترکی اشاره کرد که تقریبا رایگان هستند. معمولا در ترکیه دوره‌های آموزشی به دو صورت انگلیسی و ترکی برگزار می‌شوند، که دوره‌های انگلیسی هزینه‌های زیادی دارند. یادگیری این زبان باعث خواهد شد تا بتوانید چه در دانشگاه، و چه در کالج‌های مختلف این کشور به تحصیل در زبان ترکی بپردازید.

علاوه بر این، شما قرار است در تمام مدت زمان تحصیل خود در ترکیه حضور داشته باشید. برای انجام امور روزمره خود نمی‌توانید مدام از زبان انگلیسی استفاده کنید، زیرا بسیاری از افراد این کشور به انگلیسی آشنا نیستند. همچنین نمی‌توانید قبل از هر خرید و یا تفریحی جملات مورد نیاز خود را روی کاغذ بنویسید تا استفاده کنید. یادگیری ترکی استانبولی کار شما را آسان‌تر خواهد کرد، و زمان زیادی نیاز ندارد.

حتی تصور کنید که جملات مورد نظر را از قبل یادداشت یا حفظ کرده اید اما آیا معنی و مفهوم هر نوع جوابی که از دیگران در قبال بیان آن جملات بشنوید را هم میتوانید درک کنید؟ شاید توضیحاتی طولانی و با جزئیات پیچیده به شما بدهند!

آموزش زبان ترکی استانبولی | حرفه‌ای ترین روش‌های آموزشی برای زبان‌آموزان

مزایای یادگیری زبان ترکی برای زندگی در ترکیه

یکی دیگر از افرادی که نیاز دارند نسبت به یادگیری این زبان اقدام کنند، مهاجرانی هستند که برای زندگی در ترکیه رهسپار آن کشور می‌شوند. زندگی در ترکیه سطح رفاه خوبی را به همراه خواهد آورد، و آسایش را تجربه می‌کنید، اما این امر بدون یادگیری ترکی امکان پذیر نیست.

با آموزش مکالمه ترکی استانبولی می‌توانید در شهر آزادانه بچرخید و تفریح کنید، و برای خرید و انجام امور روزانه با مشکل روبرو نشوید. فرض کنید شما یک فرد خارجی هستید که به ایران آمده‌اید، آیا برای خرید مایحتاج زندگی خود در خیابان‌های تهران می‌توانید بدون صحبت به زبان فارسی اقدام کنید؟

در ترکیه هم همین موضوع اهمیت دارد. افراد زیادی در این کشور وجود ندارند که بتوانند به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند، و بدون یادگیری زبان ترکی، زندگی شما مختل خواهد شد. حتی برای ارتباط با دیگر افراد و دوست‌یابی نیز به مشکل بر خواهید خورد.

مزایای یادگیری زبان ترکی برای اشتغال در ترکیه

همانطور که گفته شد، مهاجرت به ترکیه برای کاریابی جایگاه خوبی در بین ایرانیان دارد. فرصت‌های شغلی بسیاری در ترکیه وجود دارد، و اصلی‌ترین نیاز برای آن‌ها، داشتن دانش زبانی ترکی است. برای این امر می‌توانید در دوره آموزش آنلاین زبان ترکی استانبولی نیز شرکت کنید، زیرا بیشترین نیاز برای شما نحوه صحیح مکالمه و درک صحبت‌های دیگران است.

آموزش زبان ترکی استانبولی | حرفه‌ای ترین روش‌های آموزشی برای زبان‌آموزان

علاوه بر این، مانند زندگی و تحصیل در ترکیه، شما قرار است تا چند مدت در این کشور ساکن شوید، و بدون یادگیری زبان ترکی با مشکلات جدی روبرو خواهید شد. هر چقدر سطح زبانی شما بالاتر باشد، شانس بیشتری برای مهاجرت و اشتغال در ترکیه خواهید داشت.

بهترین روش برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

روش‌های بسیار مختلفی برای آموزش زبان ترکی استانبولی در ایران وجود دارد، و درباره اثربخش بودن هر کدام از آن‌ها نظرات مختلفی بیان می‌شود. البته آموزش صفر تا صد زبان ترکی استانبولی کاری نیست که در یکی دو روز بتوانید انجام دهید، و حتی بدون دیدن دوره‌های حرفه‌ای آموزش نیز جواب خوبی نخواهید گرفت. برای آشنایی بیشتر با انواع روش‌های یادگیری زبان ترکی ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

یادگیری زبان ترکی در کلاس‌های حضوری

یکی از اصلی‌ترین متدهای آموزشی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی، شرکت در کلاس‌های حضوری است. معمولا برای هر زبانی این مورد پیشنهاد می‌شود، اما مزایا و معایب خاص خودش را دارد. در شرایط کنونی جهان که بیماری کرونا زندگی اکثر افراد را مختل کرده است، امکان برگزاری کلاس‌های حضوری تقریبا وجود ندارد. حتی در صورتی که کلاسی برگزار شود، ریسک ابتلا به بیماری بالا است.

از اصلی‌ترین مزایای این روش می‌توان برخورداری از حضور استاد و کلاس‌های رفع اشکال اشاره کرد. علاوه بر این، هر مشکلی که در کلاس داشته باشید، معمولا توسط استاد رفع خواهد شد. در این کلاس‌ها مهارت‌های اصلی زبان (گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن) آموزش داده خواهد شد.

آموزش زبان ترکی استانبولی | حرفه‌ای ترین روش‌های آموزشی برای زبان‌آموزان

البته دوره‌های حضوری آموزش زبان ترکی استانبولی هزینه‌های زیادی دارد، و معمولا در کلاس‌ها تعداد زبان آموزان بالا است. به همین دلیل فعالیت زبان آموز کمتر خواهد شد، و معمولا مدت زمان بیشتری درگیر یادگیری زبان خواهد بود و عملا فرآیند یادگیری شما را بسیار طولانی تر و هزینه ها را چندین برابر خواهد نمود به علاوه هزینه های مازاد مانند رفت و آمد و ترافیک و … .

یادگیری زبان ترکی در کلاس‌های خصوصی

یکی دیگر از انواع روش‌های آموزش زبان ترکی استانبولی کلاس‌های خصوصی هستند. این نوع کلاس‌ها تمام مزایای کلاس‌های عمومی را دارند، با این تفاوت که یک مزیت بسیار مهم‌تر دارد. در کلاس خصوصی معمولا تعداد زبان آموزان کم‌تر است، و حتی به صورت یک نفره برگزار می‌شود.

البته مانند کلاس‌های عمومی، در این روش نیز خطر ابتلا به بیماری بالا است، و یک عیب بسیار بزرگ دیگر نیز دارد. هزینه‌های کلاس‌های خصوصی خیلی زیاد است، و اصلا به صرفه نیست. معمولا این کلاس‌ها برای افرادی که می‌خواهند زبان ترکی را در زمانی کوتاه و به صورت فشرده یاد بگیرند و توان پرداخت هزینه های زیاد را دارند مناسب است.

یادگیری زبان ترکی به صورت خودآموز

یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان ترکی، استفاده از دوره‌های مختلف آنلاین و به صورت خود آموز است. البته دوره‌های زیادی در این زمینه وجود دارند، و ما همه آن‌ها را پیشنهاد نمی‌کنیم. این روش علاوه بر اینکه معایب کلاس‌های حضوری را ندارد، هزینه‌های آن نیز بسیار پایین هستند. به عنوان مثال یک دوره کامل فشرده و جامع، شاید هزینه‌ای کمتر از دو جلسه کلاس خصوصی و یا یک ترم کلاس عمومی داشته باشد. علاوه بر این، زمان یادگیری کاملا به عهده خود شما است و به هر تعداد دفعاتی که نیاز داشته باشید میتوانید درس ها را با جزئیات کامل از ابتدا مرور و بازبینی کنید.

برای آموزش زبان ترکی استانبولی به صورت خود آموز باید از دوره‌های حرفه‌ای استفاده کنید، و باید امکانات آن تا حدودی شبیه به کلاس‌های حضوری باشد.

آموزش زبان ترکی استانبولی | حرفه‌ای ترین روش‌های آموزشی برای زبان‌آموزان

یک دوره خودآموز خوب باید شرایط زیر را داشته باشد:

·         جامع و کامل باشد

·         از پایه شروع کند و تا سطح حرفه‌ای ادامه داشته باشد

·         امکان ارتباط با استاد و رفع مشکل وجود داشته باشد

·         آموزش را به صورت صوتی و تصویری در کنار متن ارائه دهد

·         هزینه کمی داشته باشد

·         امکان دسترسی به آن در هر زمان و مکان وجود داشته باشد

یادگیری ترکی استانبولی به صورت خودآموز

در مقایسه با سایر روش‌های آموزشی، استفاده از پکیج آموزش زبان ترکی استانبولی کاملا به صرفه است، و علاوه بر اینکه هزینه بسیار کمی دارد، شما می‌توانید از آن در هرکجا که خواستید استفاده کنید. به عنوان مثال در زمانی که در حال برگشت از محل کار هستید به یادگیری بپردازید، و یا در اوقات فراغت خود مشغول آموزش زبان ترکی استانبولی شوید. حتی می‌توانید چندین جلسه کلاس را در یک روز مطالعه کنید، زیرا همه چیز بستگی به خود شما دارد.

مزایا یادگیری به صورت خودآموز عبارت است از:

·         داشتن گروه‌های رفع اشکال و مطالعه عمومی

·         دسترسی به مطالب در هر زمان

·         امکان مرور کردن مطالب آموزشی قبلی

·         تشخیص نقاط ضعف با برگزاری آزمون‌های مختلف

·         تقویت مکالمه و یادگیری نوشتار در کنار سایر مطالب آموزشی

آموزش زبان ترکی استانبولی | حرفه‌ای ترین روش‌های آموزشی برای زبان‌آموزان

بهترین دوره خودآموز زبان ترکی را از کجا تهیه کنیم؟

حال که با اهمیت آموزش زبان ترکی استانبولی و روش‌های مختلفی که برای یادگیری وجود دارد آشنا شدید، بهتر است به این سوال که بهترین دوره آموزش زبان ترکی را از کجا می‌توان تهیه کرد، پاسخ دهیم. در بین دوره‌های موجود، دوره‌های آموزشی ” زبان مستر ” همیشه موفق عمل کرده‌اند، و تمامی مطالب آن به صورت کامل و جامع ارائه شده است و رضایت کامل شرکت کنندگان را داشته اند.

زبان مستر دوره زبان ترکی را با هزینه‌ای بسیار ناچیز، به شما ارائه می‌دهد، و همچنین امکان برقراری ارتباط بین شما و استاد را فراهم می‌کند، تا یادگیری شما تضمین شده باشد. برای آشنایی بیشتر با دوره آموزش زبان ترکی استانبولی زبان مستر می‌توانید از این لینک اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا