0
0

10 ویژگی رژیم لاغری خوب برای مردان

161 بازدید
10 ویژگی رژیم لاغری خوب برای مردان

اگر مقالات این بخش از سایت ما را مطالعه کرده باشید، حتما با رژیم های گوناگونی مواجه شده اید. حال به نظر شما کدام یک از این رژیم های غذایی مناسب تر است. در این مقاله از سری مقالات سایت خوشبخت قصد داریم تا 10 ویژگی یک رژیم غذایی خوب برای مردان را به شما گوشزد کنیم. اگر به دنبال یک رژیم غذایی خوب هستید، می توانید این ده ویژگی را در رژیم مد نظر خودتان جست و جو کنید. با ما همراه باشید و از ویژگی های بیان شده در متن مقاله، بهره ی کافی را ببرید، چرا که این ویژگی ها حاصل تحقیق متخصصین می باشد.

آیا تا به حال به مفهوم رژِیم غذایی دقت کرده اید؟ رژیم غذایی یک برنامه ی غذایی است که مشخص می کند در هر وعده ی غذایی، چه غذایی با چه مقداری باید مصرف شود. همین موضوع نشان می دهد که همه ی ما خواسته یا ناخواسته، یک رژیم غذایی را دنبال می کنیم. در واقع غذایی که می خوریم، به صورت هفته ای یا ده روز یک بار تکرار می شود و اگر اندکی نظم به آن بدهیم، به یک رژیم تبدیل می شود. همین موضوع باعث گشته است تا افراد مختلفی، رژیم های غذایی را طراحی کنند. در این بین؛ متخصصین تغذیه، ماهرترین افرادی هستند که می توانند یک رژیم را طراحی کنند. چرا که آن ها به طور تخصصی روی جنبه های مختلف یک رژیم غذایی مطالعه می کنند و تمام جوانب امر را در نظر می گیرند. حال سوالی که پیش می آید این است که ما چگونه می توانیم یک رژیم غذایی خوب را تشخیص دهیم؟ همان طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، یک رژیم غذایی درست و اصولی، ویژگی هایی دارد که آن رژیم را از سایر رژیم ها متمایز می کند. در این مقاله ما ده تا از این ویژگی ها را برای رژیم غذایی مردان گردآوری کرده ایم که به مردان کمک می کند تا بهترین رژیم را انتخاب کنند.

حال چرا باید بهترین رژیم را انتخاب کرد؟ پاسخ سوال مطرح شده بسیار روشن و واضح است؛ تا بهترین نتیجه حاصل شود. اما دقت کنید که شما نمی توانید در این مورد از آزمون و خطا استفاده کنید. یعنی نمی توانید یک رژیم را از مابین هزاران رژیم دیگر برگزینید و مدتی را صرف آن رژیم کنید و در میانه راه متوجه شوید که آن رژیم مناسب شما نبوده است. در این صورت، نه تنها وقت خودتان را تلف کرده اید، بلکه ضرر های مالی و جانی نیز به خودتان وارد می کنید. قبل از اینکه رژیم مناسب خودتان را انتخاب کنید، باید آگاهی قابل قبولی نسبت به رژیم ها داشته باشید و ویژگی هر کدام از آن ها را بدانید. سپس ویژگی رژیم مورد نظر را با ویژگی های یک رژیم سالم و مورد تأیید مقایسه کنید. آنگاه در صورت تشابه، می توانید آن رژِیم را انتخاب کنید. ما در اینجا ده ویژگی یک رژیم خوب برای مردان را در اختیار شما قرار داده ایم. با خواندن این مقاله قادر خواهید شد تا بهترین رژیم غذایی را برای خودتان انتخاب کنید.

بهترین رژیم غذایی برای مردان

هر ساله متخصصین تغذیه 35 برنامه رژیم غذایی را تجزیه و تحلیل می کنند و لیستی از بهترین رژیم ها را ارائه می دهند. آن ها سالم بودن و ارزش تغذیه ای هر رژیم را ارزیابی می کنند، درباره این که رعایت آن چقدر آسان است ، آیا باعث کاهش وزن می شود و آیا از بیماری های مختلف پیشگیری می کند یا خیر. یکی از بهترین افتخارات لیست سال های گذشته که به تازگی توسط موسسه ملی قلب ، ریه و خون منتشر شده است؛ به رژیم دش تعلق می گیرد.

10 ویژگی رژیم لاغری خوب برای مردان

10 ویژگی که رژیم غذایی مردان باید دارا باشد

تمامی رژیم های موجود در لیست منتشر شده اصول مشترکی دارند اما اهدافشان کمی متفاوت است. در این قسمت از تناسب اندام و رژیم خوشبخت بر اساس بهترین لیست های رژیم غذایی ، قانون هایی وجود دارد که یک رژیم غذایی سالم و موثر را تعریف می کند . آن ها عبارتند از

1- کاربردی هستند

اگر چه برخی از رژیم های غذایی نیاز به “یک کار دم دستی و بیهوده” مانند بررسی برچسب های ثبت ارزش غذایی برای هرچیزی که می خورید، دارد اما یک رژیم غذایی خوب به جای تمرکز بر این موارد ، بر روی تهیه وعده های غذایی توجه می کند. شما باید قبل از خرید موادغذایی ، نگاه دقیق تری به اطلاعات مربوط به آن ها داشته باشید و به عنوان یک قانون کلی بیشتر به سراغ میوه ، سبزیجات، ماهی و گوشت های ارگانیک بدون چربی بروید.

10 ویژگی رژیم لاغری خوب برای مردان

2- به کاهش وزن از راهی درست کمک می کنند

هدف اصلی بیشتر این رژیم ها کمک به شما در کاهش وزن بیشتر با سرعتی مناسب می باشد. کسانی که اهداف اصلی دیگری دارند – از جمله پیروان رژیم دش و رژیم تی سی ال (تغییر سبک زندگی تراپوتیک) برای کاهش فشارخون وکلسترول – کاهش وزن قابل توجهی را به دست می آورند. این بدان دلیل است که این رژیم ها به جای کاهش کالری شدید یا قطع مصرف گروه های غذایی خاص مانند کربوهیدرات ها یا چربی ها، خوردن طیف وسیعی از غذاهای کاملا مغذی و کنترل کالری دریافتی روزانه را ترغیب می کنند. (معمولا 2000-2500 کالری برای مردان)

3- از قوانین ساده و منطقی پیروی می کنند

از آن جا که پیروی از این رژیم ها مستلزم آن است که واقعا در مورد تغذیه بیاموزید و در مورد آنچه می خورید کاملا بیاندیشید، شما را به ابزار مناسبی تجهیز می کند که به مدت طولانی غذا بخورید. حتی اگر کمی از رژیم های ساختاری دور شوید یا اگر به خود اجازه دهید تا در طول تعطیلات بدون احساس عذاب وجدان غذا بخورید ، می دانید که چه کاری باید انجام دهید و چگونه غذای معمول رژیمی خود را داشته باشید .

10 ویژگی رژیم لاغری خوب برای مردان

4- با راهنمایی ها و قوانین حمایتی تغذیه مطابقت دارند

به طور کلی این رژیم ها مطابق با دستورالعمل های حمایتی برای دریافت روزانه چربی، پروتئین، کربوهیدرات، نمک و مواد مغذی اصلی مانند فیبر و کلسیم هستند. این رژیم های غذایی برتر کاملا متعادل هستند و مواد مغذی ضروری را از شما منع نمی کنند .

5- مصرف شکر را متوقف می کنند

تمامی رژیم های غذایی خوب باید از مصرف قندهای افزودنی اجتناب کنند. این قند ها پر کالری هستند و ارزش غذایی آن ها صفر می باشد . در عوض ، رژیم های غذایی خوب ، میوه های تازه را که حاوی مقدار زیادی قند طبیعی و غیر مضر به همراه ذخیره ویتامین های اصلی ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند را توصیه می کند تا احساس سیری کنید و قند خون تان کنترل شود.

10 ویژگی رژیم لاغری خوب برای مردان

6- مصرف سبزیجات را در اولویت قرار می دهند

همه رژیم های غذایی خوب تاکید زیادی بر مصرف زیاد سبزیجات دارند. به طور کلی سبزیجات مقدار زیادی از مواد مغذی با کالری بسیار کم را ارائه می دهند .

7- مصرف غلات کامل را پیشنهاد می کنند

غلات کامل بخشی ضروری از یک رژیم غذایی سالم است. برخی از پزشکان و متخصصان رژیم درمانی می گویند که ما واقعا به آن ها احتیاج نداریم و حتی ممکن است گاها مضر باشند اما با این حال، یک نکته قابل توجه در موثرترین رژیم های غذایی این است که آن ها غلات کامل را به عنوان منبع مهم فیبر، ویتامین های گروه B، آهن و سایر مواد مغذی مهم یاد می کنند. طبق این برنامه های غذایی، مصرف غلات کامل و کاهش مصرف غلات بسیار فرآوری شده مانند نان سفید و ماکارونی برای سلامتی قلب و مغز و حتی تناسب بدن مهم و ضروری است .

10 ویژگی رژیم لاغری خوب برای مردان

8- در مصرف سدیم محدودیت دارند

بعضی از این رژیم ها مانند دش که در مطلب “رژیم دش چگونه لاغر می کند ”  در مورد جزئیات مهم کامل توضیح دادیم و خواندید که این رژیم صراحتا مصرف نمک را محدود می کنند زیرا اگر بیش از حد مصرف شوند، می توانند فشار خون و خطر مشکلات قلبی عروقی را افزایش دهد. با خودداری از مصرف محصولات بسته بندی شده و فرآوری شده با نمک، هریک از رژیم های غذایی به طور مستقیم و غیر مستقیم ،باعث می شوند مصرف سدیم به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

9- باید ثابت شود که در برابر برخی بیماری ها پیشگیرانه عمل می کنند

هنگام ارزیابی رژیم های غذایی، متخصصین از تاثیر آن ها در پیشگیری از بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی اطمینان حاصل می کنند . یک رژیم غذایی خوب از فواید سلامتی حمایت می کند و مواد مغذی ضروری بدن را تامین خواهد کرد . آن ها همچنین مزیتی برای کاهش وزن نیز دارند زیرا اثبات شده است که کاهش و کنترل وزن خطر ابتلا به دیابت، مشکلات قلبی عروقی و بسیاری از بیماری های جدی دیگر را کاهش خواهد داد .

10 ویژگی رژیم لاغری خوب برای مردان

10- با ورزش منظم همراه هستند

هیچ یک از این رژیم ها ادعا نمی کنند که برای کاهش وزن یا بهبود وضعیت کلی سلامتی به صورت جادویی عمل می کنند. همه آن ها انجام فعالیت بدنی را به همراه یک رژیم غذایی سالم توصیه می کنند. رژیم اورنیش حتی از یوگا و مدیتیشن برای ایجاد قدرت کلی بدن و کاهش استرس حمایت می کند که هر دو می توانند در طولانی مدت به کاهش وزن کمک بسزایی کنند.

منبع : نمناک

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://khoshbakht.info/?p=704
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد 10 ویژگی رژیم لاغری خوب برای مردان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.