ورزش و تناسب اندام

خواص تخمه کدو برای لاغری | میزان مصرف تخمه کدو در روز

هیچ چیز به اندازه تخمه کدو تنبل بوداده شبیه پاییز نیست و خوشبختانه برای ما، آنها فواید زیادی برای سلامتی دارند. در مورد تغذیه تخمه کدو تنبل بخوانید، چرا تخمه کدو تنبل بسیار سالم است و چگونه بهترین دانه کدو تنبل را برشته کنید.

تخمه کدو تنبل چیست؟ خواص تخمه کدو

تخمه کدو تنبل یکی از غذاهای مورد علاقه فصلی است که هر پاییز برای تهیه آن هیجان زده می‌  شویم. فصل را با بوی تنقلاتی پر کنید که می توانید احساس خوبی نسبت به آن داشته باشید: تخمه کدو تنبل بوداده. برخی از فواید سلامتی بسیار چشمگیر تخم کدو تنبل وجود دارد که دلیل بیشتری برای تهیه تخمه کدو تنبل در سال جاری به شما می دهد. ناگفته نماند، می توانید با تهیه بهترین دستور العمل تخمه کدو تنبل، پاییز را برنده شوید: تخمه کدو تنبل با چاشنی همه چیز باگل. اما آیا دانه کدو تنبل برای شما مفید است؟ ما پاسخ های زیر را داریم.

تخمه کدو تنبل چیست؟ خواص تخمه کدو
تخمه کدو تنبل چیست؟ خواص تخمه کدو

تغذیه دانه کدو تنبل و خواص تخمه کدو

تخمه کدو تنبل سرشار از مواد مغذی سالم مانند فیبر و پروتئین است و همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی از ریزمغذی‌های منیزیم و روی است. کربوهیدرات در دانه کدو تنبل وجود دارد، اما منبع عالی فیبر است که با کاهش وزن و چندین فواید سلامتی مرتبط است. محتوای پروتئین و فیبر دانه کدو تنبل برای یک میان وعده بالا در نظر گرفته می شود و ترکیبی است که می‌تواند به شما کمک کند احساس سیری کنید. یک وعده (1 اونس، حدود 85 دانه) دانه کدو تنبل بوداده به خود می‌بالد:

  1. 126 کالری
  2. 15 گرم کربوهیدرات
  3. 5 گرم فیبر
  4. 6 گرم چربی
  5. 5 گرم پروتئین

دانه‌های خام کدو تنبل (که به آن pepitas نیز می‌گویند، که از کلمه مکزیکی “دانه کوچک کدو” یا pepitas de calabaza گرفته شده است) از نظر تغذیه کمی متفاوت است. پپیتاها دانه‌های کدو تنبل هستند، بنابراین کوچک‌تر و سبزتر از دانه‌های کدو تنبل سنتی هستند. در هر اونس دانه‌های بیشتری وجود دارد و با آن کالری، پروتئین و چربی بیشتری در هر وعده وجود دارد. بدون پوسته، کربوهیدرات و در نتیجه فیبر کمتری دارند. بهتر است آنها را به صورت خام یا به عنوان جایگزینی برای آجیل کاج در پستو مصرف کنید (لازم است امتحان کنید!).

خواص تخمه کدو برای لاغری |  میزان مصرف تخمه کدو در روز
خواص تخمه کدو برای لاغری | میزان مصرف تخمه کدو در روز

فواید دانه کدو تنبل و خواص تخمه کدو

در اینجا تمام راه‌هایی وجود دارد که دانه کدو تنبل به تقویت سلامت ما کمک می‌کند. آنها آنتی اکسیدان‌های مفیدی دارند. دانه‌های کدو تنبل به دلیل محتوای چربی سالمی که دارند سرشار از آنتی اکسیدان‌های چربی دوست مانند توکوفرول‌ها و فنل‌ها هستند. این آنتی اکسیدان‌های خاص از بدن در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می‌کنند که به کاهش خطر بیماری‌های مزمن مانند چاقی، بیماری قلبی و سرطان کمک می‌کند. دانه کدو تنبل نه تنها حاوی آنتی اکسیدان است، بلکه ممکن است به مهار التهاب نیز کمک کند. اگرچه مکانیسم‌های این امر هنوز به طور کامل شناخته نشده است، اما می‌تواند توضیحی برای مجموعه‌ای از مزایای سلامتی دانه کدو تنبل ارائه دهد.

فواید دانه کدو تنبل و خواص تخمه کدو
فواید دانه کدو تنبل و خواص تخمه کدو

آنها ممکن است به محافظت در برابر سرطان کمک کنند؛ خواص تخمه کدو

مردم، به این گوش دهید: مطالعات متعددی تخمه کدو تنبل را با کاهش خطر سرطان سینه و سرطان پروستات مرتبط دانسته‌اند.

اول خانم‌ها: مطالعه‌ای که در Nutrition and Cancer منتشر شد نشان داد که زنان یائسه با مصرف بیشتر لیگنان‌های رژیمی، یک آنتی اکسیدان موجود در دانه کدو تنبل، تخمه آفتابگردان و سویا، خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهند. مطالعه آزمایشگاهی دیگری به طور خاص عصاره دانه کدو تنبل را بر روی سلول‌های سرطان سینه مورد مطالعه قرار داد و دریافت که بیان سرطان سینه کاهش یافته و در نتیجه رشد تومور کند شده است.

آنها ممکن است به محافظت در برابر سرطان کمک کنند؛ خواص تخمه کدو
آنها ممکن است به محافظت در برابر سرطان کمک کنند؛ خواص تخمه کدو

آقایان، شما نیز می‌توانید به سرگرمی‌ها بپیوندید. مجله بین المللی انکولوژی یافته‌های هیجان انگیزی را در مورد یک مکمل طبیعی به نام ProstaCaid منتشر کرد. نشان داده شده است که این مکمل رشد را سرکوب می‌کند و اندازه تومورهای پروستات را کاهش می‌دهد و حاوی عصاره دانه کدو تنبل همراه با تعدادی عصاره طبیعی دیگر است. همچنین مشخص شد که روغن تخم کدو یک جایگزین یا درمان مکمل موفقیت‌آمیز برای هیپرپلازی خوش‌خیم پروستات است، اصطلاح پزشکی برای تکرر ادرار و ناراحتی که برای مردان با افزایش سن رایج است.

آن‌ها می‌توانند سلامت قلب شما را تقویت کنند؛ خواص تخمه کدو

یک وعده تخمه کدو تنبل حدود 20 درصد از نیاز روزانه توصیه شده به منیزیم را تامین می‌کند و آن را به منبع خوبی از منیزیم تبدیل می‌کند. مجله قلب آمریکایی مطالعه‌ای را منتشر کرد که نشان می‌دهد افرادی که دارای بالاترین سطح منیزیم خون هستند کمترین خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را دارند. علاوه بر این، محققان بریتانیایی چندین مطالعه را بررسی کردند که دریافتند مکمل منیزیم در کمک به کاهش فشار خون موفق بوده است. جدای از منیزیم به تنهایی، زنانی که مکمل روغن دانه کدو تنبل مصرف کردند، سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) را به میزان قابل توجهی افزایش دادند. HDL‌ها کلسترول “خوب” هستند که به تمیز نگه داشتن شریان ها و عاری از تجمع پلاک کمک می‌کنند.

آن‌ها می‌توانند سلامت قلب شما را تقویت کنند؛ خواص تخمه کدو
آن‌ها می‌توانند سلامت قلب شما را تقویت کنند؛ خواص تخمه کدو

آنها ممکن است به کاهش وزن شما کمک کنند؛ خواص تخمه کدو

خبرهای خوبی در مورد تخمه کدو تنبل برای کاهش وزن وجود دارد. تحقیقات نشان داده است که چگونه دانه‌های کوچک می‌توانند به شما در رسیدن به وزن سالم کمک کنند. دانه‌های کدو تنبل پر از فیبر هستند. نشان داده شده است که مصرف منظم حداقل 25 گرم فیبر در روز خطر چاقی را کاهش می‌دهد و یک وعده تخمه کدو تنبل 20 درصد راه را برای شما به ارمغان می‌آورد. تخم کدو همچنین می تواند به کاهش و تثبیت گلوکز خون شما کمک کند. نشان داده شد که تخم کتان و کدو تنبل گلوکز خون را در موش‌های مبتلا به دیابت تا حد طبیعی کاهش می‌دهند. این پیامدهایی برای کاهش وزن دارد، اما همچنین می تواند برای افراد مبتلا به دیابت یا پیش دیابت مفید باشد.

آنها ممکن است به کاهش وزن شما کمک کنند؛ خواص تخمه کدو
آنها ممکن است به کاهش وزن شما کمک کنند؛ خواص تخمه کدو

طرز تهیه تخمه کدو تنبل و خواص تخمه کدو

اگر نمی دانید چگونه دانه های کدو تنبل را تفت دهید، درست کردن آنها ساده و آسان است. دانه‌ها را از کدو حلوایی جدا کرده، آن‌ها را تمیز کرده، با روغن و ادویه‌ها (مانند نمک، همه چاشنی‌های نان شیرینی یا پودر فلفل قرمز) بریزید و آن‌ها را روی یک ورقه پخت پهن کنید تا برشته شوند. نتیجه نهایی یک میان وعده خوشمزه و ترد است. روش دیگر برای پختن تخمه کدو تنبل برای دستیابی به بافت ترد مشابه این است که آنها را روی اجاق گاز تفت دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا