کسب و کار آنلاین

سئو چیست به زبان ساده + همه چیز درباره seo + اصول سئو چیست

آیا می‌خواهید همه چیز را در مورد سئو یاد بگیرید؟ قبل از اینکه به شما یاد بدهم که سئو چگونه کار می‌کند و چگونه آن را انجام دهید، ابتدا به تعریف سئو می‌پردازیم و سپس به نحوه عملکرد آن را شرح می‌دهیم. همه چیز درباره seo را در این مقاله می‌خوانید. همچنین اصول سئو برای شما مشخص خواهد شد.

پیشرفت بازاریابی اینترنتی!

در طول چند دهه اخیر، بازاریابی و تبلیغات به طور قابل توجهی تکامل یافته است. اعتبار این تکامل به ظهور دیجیتالی شدن و سایر پیشرفت‌های تکنولوژیک مربوط می‌شود. دیجیتالی شدن برندها را وادار به تغییر از بازاریابی سنتی به بازاریابی دیجیتال کرده است. زمانی است که برندها محصولات و خدمات خود را با استفاده از اشکال مختلف ارتباطات دیجیتال و اینترنت تبلیغ می‌کنند. حوزه های مختلف بازاریابی دیجیتال عبارتند از  PPC، بازاریابی رسانه های اجتماعی، SMO و SEO.

 

پیشرفت بازاریابی اینترنتی!
پیشرفت بازاریابی اینترنتی!

در این مقاله به طور عمده در مورد سئو صحبت خواهیم کرد. بیایید با درک چیستی سئو شروع کنیم و سپس به انواع و فرصت های شغلی سودآور آن بپردازیم.

سئو چیست؟

به عبارت ساده، سئو به تمرین بهینه سازی یک وب سایت اشاره دارد به طوری که در نتایج برتر در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر می شود و به افزایش ترافیک ارگانیک به وب سایت کمک می‌کند. به عنوان مثال، شما یک وبلاگ در مورد خدمات خود راه اندازی کرده‌اید، اما در SERP‌ها رتبه بالایی ندارد. دلایل مختلفی می‌تواند پشت آن باشد.

 1. محتوای بهتر در وب سایت های رقبای شما
 2. کلمات کلیدی ضعیف تر
 3. شیوه های ضعیف لینک سازی
 4. زمان بارگذاری کند صفحه وب
 5. عدم تجربه کاربری خوب در وب سایت شما
به منظور بهبود رتبه وب سایت خود، باید از تکنیک‌های مختلف سئو استفاده کنید. اما، قبل از یادگیری تکنیک‌ها، اجازه دهید انواع رایج سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید را درک کنیم.
سئو چیست؟
سئو چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه عملی است که شرایط خدمات موتور جستجو را نقض می‌کند. در حالی که سئو کلاه سیاه می‌تواند به طور موقت به افزایش رتبه صفحه کمک کند، اما در مدت زمان طولانی می‌تواند منجر به ممنوعیت وب سایت از موتورهای جستجو و سایت‌های وابسته شود. این به این دلیل است که سئو کلاه سیاه برخلاف شرایط خدمات یک موتور جستجو عمل می کند. برخی از تکنیک‌ها و شیوه‌های مورد استفاده در کلاه سیاه عبارتند از:

 1. پر کردن کلمات کلیدی؛ دستکاری لینک ها
 2. ایجاد مقالات، صفحات یا صفحات فرود سایت با محتوای تکراری برای وب سایت سم است.

لطفاً در نظر داشته باشید که اگرچه ممکن است به طور موقت افزایش و موفقیت کوتاه مدت از نظر ترافیک وب سایت با کلاه سیاه ایجاد شود، اما در درازمدت جریمه‌های شدیدی از طرف Google برای وب سایت اعمال می‌شود. این امر تأثیر زیادی بر رتبه و ترافیک وب سایت خواهد داشت.

سئو کلاه سفید چیست؟

در سئو کلاه سفید، تاکتیک‌های سئوی مورد استفاده با شرایط و ضوابط ارائه شده توسط موتورهای جستجوی مختلف مطابقت دارد و به طور گسترده بدون هیچ گونه خطر مجازات مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارت ساده، برعکس کلاه سیاه است. برخی از تکنیک های کلاه سفید عبارتند از:

 1. ایجاد محتوا و خدمات اصلی
 2. ایجاد یک وب سایت که سازگار با موبایل باشد
 3. استفاده از متا تگ های واضح و غنی از کلمات کلیدی
 4. سئو کلاه سفید یک راه مطمئن برای بهبود رتبه وب سایت در SERP و حفظ آن است. همچنین به حفظ یکپارچگی وب سایت کمک می‌کند.

تکنیک ها و استراتژی های مختلف سئو

دو نوع متداول استراتژی سئو وجود دارد: سئو داخلی و سئو خارج از صفحه. برای دانستن جزئیات در مورد آنها به خواندن ادامه دهید:

سئو داخلی

از بین دو نوع استراتژی سئو، سئو داخلی به بهینه سازی عناصر وب سایت می‌پردازد. برای پیاده سازی سئو داخلی باید فاکتورهای خاصی را در نظر بگیریم، مانند:

تحقیق کلمات کلیدی

درک کلمات کلیدی که باید برای آنها رتبه بندی کنید مهم است، در اینجا، تحقیقات گسترده کلمات کلیدی می‌تواند کمک کند. برخی از مؤلفه های تحقیق کلمات کلیدی عبارتند از:

 1. حجم جستجو
 2. رقابت ارتباط
تکنیک ها و استراتژی های مختلف سئو
تکنیک ها و استراتژی های مختلف سئو

برچسب عنوان

این عنصر عنوان هدر است که خلاصه محتوای وب سایت را در صفحه نتایج موتور جستجو نمایش می‌دهد. این یکی از مهمترین فاکتورهای سئوی درون صفحه است. موتورهای جستجو 50 تا 60 کاراکتر اول تگ عنوان را نمایش می‌دهند.

توضیحات متا

این به توضیح مختصری از محتوای یک صفحه وب اشاره دارد و دوباره در نتایج صفحه موتور جستجو در زیر عنوان نمایش داده می شود. توضیحات متا می تواند به شخص درک بهتری از صفحه وب مورد نظر خود بدهد.

ساختار URL

این به این معنی است که منبع یاب یکنواخت و استفاده از URL های مناسب SEO می‌تواند به درک بهتر یک صفحه وب کمک کند.

برچسب‌های سربرگ

آنها در شناسایی سرفصل‌ها و زیرعنوان ها کمک می‌کنند. تگ‌های هدر همچنین موتورهای جستجو را قادر می‌سازد تا محتوا را به شیوه‌ای بهتر درک کنند.

لینک داخلی

پیوندهای داخلی به کاربران در پیمایش در وب سایت کمک می‌کند و از ارزش لینک اطمینان حاصل می‌کند.

سئوی خارجی

اکنون که می‌دانیم سئو داخلی چیست، اجازه دهید نگاهی به سئو خارجی بیندازیم. این فرآیندی است که به بهبود رتبه وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو کمک می‌کند و اعتبار آن را تقویت می‌کند. در این استراتژی، اقداماتی خارج از وب سایت برای بهبود رتبه بندی در SERP‌ها انجام می‌شود.

سئوی خارجی
سئوی خارجی
 1. برخی از مزایای سئو خارج از صفحه شامل افزایش ترافیک، رتبه بندی بهتر صفحه و آگاهی از برند است. هدف از سئوی خارج از صفحه لینک سازی است و کیفیت محتوا در اینجا یک عامل کلیدی است. برای اینکه سایر وب سایت‌ها به وب سایت شما بک لینک دهند، انتشار محتوای اصلی و با ساختار مناسب ضروری است.
 2. برای درک بهتر همه این جنبه‌ها و بهبود مهارت‌های خود، می‌توانید یک دوره بازاریابی دیجیتال آنلاین را از یک مؤسسه معتبر و مشهور جهانی بگذرانید. دنبال کردن بهترین دوره در بازاریابی دیجیتال نه تنها به شما ایده‌ای در مورد راه‌های مختلفی می‌دهد که از طریق آنها می‌توانید رتبه وب سایت‌های مختلف را بهبود بخشید، بلکه اطمینان حاصل می‌کند که با روندهای اخیر به روز هستید.
 3. Emeritus India بهترین دوره‌های آنلاین در بازاریابی دیجیتال را به نفع حرفه‌ای‌هایی که می‌خواهند خود را ارتقا دهند ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند افق‌های خود را گسترش دهید.

تفاوت بین جستجوی ارگانیک و جستجوی پولی چیست؟

تفاوت بین جستجوی ارگانیک و جستجوی پولی این است که جستجوی ارگانیک رایگان است و جستجوی پولی است.

 1. وقتی جستجویی را به یک موتور جستجو ارسال می‌کنید، نتایج فهرست‌های پولی و ارگانیک را نشان می‌دهند فهرست‌های پولی کلمه «تبلیغ» را به آنها متصل می‌کنند. روی یک لیست پولی کلیک کنید و تبلیغ کننده برای آن کلیک پرداخت می کند. روی یک فهرست ارگانیک کلیک کنید و مالک وب سایت هیچ پرداختی نخواهد کرد.
 2. در حالی که جستجوی پولی ارزشمند است و کاربردهای خود را دارد، بازگشت سرمایه (ROI) جستجوی ارگانیک، سئو را به یک سرمایه گذاری هوشمند برای هر کسب و کاری تبدیل می‌کند. به همین دلیل مهم است که بدانید سئو چیست و چگونه کار می‌کند زیرا می‌توانید از این دانش برای بهبود رتبه بندی نتایج جستجو و تعداد ترافیک سایت خود استفاده کنید.
تفاوت بین جستجوی ارگانیک و جستجوی پولی چیست؟
تفاوت بین جستجوی ارگانیک و جستجوی پولی چیست؟

چگونه سئو را برای شما مفید کنیم

تبریک میگویم اکنون می‌دانید سئو چگونه کار می‌کند. اما چگونه می‌توانید بازاریابی سئو را برای کسب و کار خود انجام دهید؟ و منظور ما از کار برای شما، کمک به شرکت شما برای افزایش رتبه و ترافیک، به علاوه درآمد آنلاین آن است.

خوب، شما می‌توانید با این منابع، که ما بر اساس عنصر SEO سازماندهی کرده‌ایم، شروع کنید. آنها را بررسی کنید!

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی برای نحوه عملکرد سئو بسیار مهم است زیرا کلمات کلیدی به موتورهای جستجو موضوع صفحه را سیگنال می‌دهند. به همین دلیل است که کلمات کلیدی اغلب در برچسب‌های عنوان، تگ‌های سرصفحه و در سراسر محتوا قرار می‌گیرند. با این حال، کلید یاگیری نحوه تحقیق و ادغام کلمات کلیدی است.

محتوا

بهینه سازی موتور جستجو چگونه کار می‌کند؟ با محتوا! محتوا جزء اصلی سئو است. اگر می‌خواهید از سئو برای آوردن ترافیک و درآمد به سایت خود استفاده کنید، باید یاد بگیرید که چگونه محتوای سئو را توسعه دهید، ایجاد و ارتقا دهید.

چرا به نحوه عملکرد سئو اهمیت می دهیم؟

اینترنت واقعاً دنیا را در دستان ما قرار داده است. ما معمولاً با تقریباً هر اطلاعاتی که می‌توانیم به دنبال آن باشیم، بیش از چند کلیک فاصله نداریم. زمانی که مردم به دنبال اطلاعات، خدمات، محصولات و غیره هستند، آنلاین می‌شوند.

 1. سعی کنید لحظه‌ای را که فکر کردید به یاد بیاورید: “من واقعا باید به نحوه عملکرد بهینه سازی موتور جستجو نگاه کنم.”
 2. شما دقیقاً می‌دانستید چه کاری باید انجام دهید: وارد اینترنت شدید و «چگونه سئو کار می‌کند» را جستجو کردید.
چرا به نحوه عملکرد سئو اهمیت می دهیم؟
چرا به نحوه عملکرد سئو اهمیت می دهیم؟

بعدش چیکار کردی؟

شانس این است که حداقل در ابتدا روی یکی از چند نتیجه اول کلیک کرده باشید. اگر سایتی را پیدا نکردید که انتظارات شما را برآورده کند، احتمالاً روی دکمه برگشت کلیک کرده و صفحه را به پایین اسکرول کرده اید تا آنچه را که به دنبال آن هستید بیابید.

 1. اگر سایت شما به‌درستی بهینه‌سازی نشده است، می‌توان فرض کرد که فقط در صفحه اول جستجوهای مارک تجاری خود قرار می‌گیرید اگرچه بسته به نام کسب‌وکارتان، ممکن است حتی اینطور نباشد.
 2. این بدان معناست که افرادی که وجود شما را نمی‌دانند اما به دنبال شخصی مانند شما هستند، هرگز شما را پیدا نخواهند کرد و شما هرگز فرصتی نخواهید داشت که به آنها بگویید چرا از رقبا بهتر هستید.
درست است: بدون سئو، شما سرنخ می‌دهید!

چرا موتورهای جستجو به سئو اهمیت می ‌دهند؟

چرا یک موتور جستجو اهمیت می‌‎دهد که شما از آنها یا موتور جستجوی دیگری استفاده کنید؟ بالاخره شما به آنها پول نمی‌دهید؟ درست است، شما به آنها پول نمی دهید اما شخص دیگری پول می‌دهد! بنابراین پاسخ به این سوال این است که آنها به این دلیل اهمیت می‌دهند که پول خود را از تبلیغات به دست می‌آورند.

صفحه ای که پس از وارد کردن یک عبارت جستجو به آن تحویل داده می‌شود، صفحه نتایج موتور جستجو (معروف به SERP) نامیده می‌شود. SERP آنچه را که “نتایج ارگانیک” و همچنین “تبلیغات پرداخت به ازای کلیک” (یا PPC) نامیده می‌‍شود به شما ارائه می‌دهد. نتایج ارگانیک آنهایی هستند که تحت تأثیر سئو قرار می‌گیرند، در حالی که تبلیغات PPC هزینه می‌شود.

شما نمی‌توانید به گوگل یا هر موتور جستجویی برای اشغال هر موقعیتی در نتایج ارگانیک پول پرداخت کنید

با این حال، تبلیغات در صفحه نحوه کسب درآمد آنهاست. بنابراین، هرچه نتایج بهتری به شما ارائه دهند، احتمال بیشتری وجود دارد که شما و دیگران دوباره از آن موتور جستجو استفاده کنید. هرچه افراد بیشتری از موتور جستجو استفاده کنند، تبلیغات بیشتری را می توانند نشان دهند و درآمد بیشتری کسب کنند. معنی دارد؟

شما نمی‌توانید به گوگل یا هر موتور جستجویی برای اشغال هر موقعیتی در نتایج ارگانیک پول پرداخت کنید
شما نمی‌توانید به گوگل یا هر موتور جستجویی برای اشغال هر موقعیتی در نتایج ارگانیک پول پرداخت کنید

توضیح فنی در مورد نحوه عملکرد سئو

 1. بنابراین اکنون می‌دانید که چرا موتورهای جستجو برای ارائه نتایج عالی به شما سخت کار می‌کنند و چرا باید به آن اهمیت دهید، می‌توانیم در مورد نحوه عملکرد سئو با کمی جزئیات بیشتر صحبت کنیم.
 2. موتورهای جستجو عنکبوت‌هایی دارند نه از نوع ترسناک، بلکه از نوع ربات‌های خودکار.
 3. این عنکبوت‌ها انواع اطلاعات را در مورد وب سایت شما و صفحاتی که سایت شما را تشکیل می‌دهند جمع آوری می‌کنند. این به آنها اجازه می‌دهد تا به راحتی تعیین کنند که چه زمانی به جستجوگر صفحه‌ای در سایت شما ارائه شود. آنها چیزهایی مانند سرعت صفحه، برچسب‌های عنوان، سیگنال‌های اجتماعی، لینک‌های داخلی، بک لینک ها و غیره را جمع آوری می‌کنند.
 4. با بیش از 200 فاکتور رتبه بندی که توسط گوگل در الگوریتم خود استفاده می شود، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، و اقداماتی که می توان برای بهینه سازی یک وب سایت انجام داد. فاکتورهای رتبه بندی داخلی و خارجی وجود دارند که تعیین می کنند سایت شما چقدر بهینه شده است و بنابراین رتبه آن چقدر خوب است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا