کسب و کار آنلاین

کسب و کار اینترنتی چیست | کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه + راهنمای کامل

در عصر امروزی که کل جهان به یک دهکده بزرگ اینترنتی تبدیل شده است، مردم راه‌های جدید و نوآورانه‌ای برای ایجاد درآمد پایدار از طریق بازاریابی دیجیتال پیدا کرده‌اند. پیش از این، بسیاری از مردم با گسترش سریع فناوری مخالف بودند، زیرا این تصور رایج بود که این فناوری مشاغل را تصاحب می‌کند. با این حال، اکثر مردم متوجه نشدند که فناوری و اینترنت می‌توانند فرصت‌های کسب‌وکار آنلاین متعددی را فراهم کنند. حال این روزها رقابت در کسب و کار اینترنتی بیداد می‌کند. آیا می‌دانید علت آن چیست؟ به این منظور در ادامه با ما همراه باشید.

کسب و کار اینترنتی چیست؟

اینترنت فرصت‌های شغلی پنهان زیادی را در خود جای داده است و بیشتر افراد برای ورود به این فرصت‌ها و راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین خود به مهارت کمی نیاز دارند. مانند هر کسب و کار دیگری، مردم برای موفقیت در فروش آنلاین به دانش اولیه در مورد نحوه کار اینترنت و استراتژی دیجیتال نیاز دارند. با این حال، هر چیز دیگری را می‌توان در طول زمان با تجربه آموخت.

با این حال، اگر مهارت‌های دیجیتال مفیدی دارید، می‌توانید به طور موثر از این مهارت‌ها برای تبدیل شدن به یک تولیدکننده دیجیتال استفاده کنید.

««اگر شما یکی از معدود خوش شانس‌هایی هستید که واقعاً با فناوری خوب هستند، می‌توانید وارد مشاغل پیچیده‌تر اما بسیار پردرآمد مانند راه‌اندازی راه‌حل‌های فناوری و کدنویسی شوید. با این حال، حتی اگر در زمینه تکنولوژی فوق العاده نباشید، باز هم می‌توانید موفق باشید. چگونه؟ با رشد کسب و کار آنلاین خود از طریق تجارت الکترونیک، بازاریابی وابسته و اینفلوئنسر دیجیتالی!!!!»»

کسب و کار اینترنتی چیست؟
کسب و کار اینترنتی چیست؟

برای روشن بودن، هیچ یک از این مشاغل به خصوص آسان نیستند. کارآفرین بودن و رشد کسب و کار خود در هر مکانی، چه دیجیتالی و چه حضوری، نیازمند تلاش و فداکاری سخت است.

افرادی که از انجام تلاش‌های لازم برای رشد محتوا و تجارت آنلاین خودداری می‌کنند، نتایج خوبی نمی‌بینند. اما این بیشتر به عدم عزم آن‌ها مربوط می‌شود تا قدرت بازاریابی دیجیتال. با این حال، اگر می‌خواهید در دنیای آنلاین بزرگ شوید، چند نکته و ترفند در آستین خود داریم که ممکن است به شما در برنامه‌ریزی استراتژی‌های جدید برای رشد دیجیتالی کسب‌وکارتان کمک کند.

1. جایگاه خود را مشخص کنید و یک نام تجاری منحصر به فرد ایجاد کنید

هر کسی که حتی دانش اولیه بازاریابی را داشته باشد به شما خواهد گفت که شناسایی جایگاه شما چیزی است که می تواند کسب و کار شما را شکست یا شکست دهد.

هنگامی که جایگاه خود را مشخص کردید، می‌توانید با موفقیت از این بازار هدف استفاده کنید و با دادن آنچه به مشتریان می‌خواهند، کسب و کار خود را توسعه دهید. شناخت بازار خود به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ها و استراتژی‌های ساختاریافته و دقیقی در مورد چگونگی رشد کسب و کار خود ایجاد کنید.

همچنین به داشتن یک برند منحصر به فرد کمک می‌کند. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که برند منحصر به فرد شما تقاضای کافی در بازار تخصصی شما دارد تا بتواند موفق باشد. برجسته شدن در بازار آنلاین ضروری است. با این حال، اگر هیچ جایگاه واقعی برای بازاریابی وجود نداشته باشد، کسب و کار شما ممکن است پس از از بین رفتن تبلیغات اولیه ضربه بخورد.

یک کسب و کار آنلاین موفق و منحصر به فرد باید هدف مشخص، ارزش پیشنهادی و ارائه راه‌حل‌های نوآورانه داشته باشد. تنها زمانی که این معیارها برآورده شوند، کسب و کار شما حضور آنلاین قدرتمندی خواهد داشت و مانند قبل شکوفا می‌شود.

1. جایگاه خود را مشخص کنید و یک نام تجاری منحصر به فرد ایجاد کنید
1. جایگاه خود را مشخص کنید و یک نام تجاری منحصر به فرد ایجاد کنید

2. مخاطبان خود را خوب بشناسید

برای اینکه یک کارآفرین موفق باشد، باید بداند که مخاطب هدفش چه کسانی هستند. هرچه بیشتر مخاطبان خود را بشناسید، بهتر می‌توانید به آنها رسیدگی کنید و آنها بیشتر به سمت کسب و کار شما خواهند رفت.

این به نوبه خود به شما کمک می‌کند تا یک استراتژی دیجیتال قوی ایجاد کنید و فروش آنلاین خود را افزایش دهید. کارآفرینان و بازاریابان برای درک رفتار و ترجیحات مشتری تلاش زیادی می‌کنند. با این حال، حتی تحقیقات اولیه بازار به شما اطلاعات زیادی را در مورد نوع مشتریانی که می‌خواهید پذیرایی کنید، می‌گوید.

شما می‌توانید از این اطلاعات برای ایجاد یک شخصیت خریدار استفاده کنید تا ایده روشنی از اینکه کسب و کار آنلاین شما چه نوع افرادی را هدف قرار می‌دهد داشته باشید. از این طریق می‌توانید استنباط کنید که آنها چه چیزهایی را دوست دارند و چه چیزهایی را دوست ندارند و استراتژی‌های جدید و نوآورانه‌ای برای رشد کسب و کار خود ارائه دهید.

نمودار سفرهای مشتری روندهای واضحی را نشان می‌دهد که کارآفرینان می‌توانند از آنها برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال ملموس برای افزایش تقاضای بازار خود و علاقه‌مند کردن مردم به تجارت خود استفاده کنند.

3. بر بازاریابی محتوا تمرکز کنید

بازاریابی محتوا یک حوزه عظیم در حال رشد است که به سرعت اهمیت فوق العاده‌ای پیدا می‌کند.

از آنجایی که کارآفرینان بیشتر و بیشتر به یک کسب و کار آنلاین تبدیل می‌شوند، برای اطمینان از شکوفایی کسب و کارشان به مهارت‌های بازاریابی محتوای برتر نیاز دارند.

محتوای با کیفیت بالا، همراه با بازاریابی دیجیتال خوب، می‌تواند به کسب‌وکارها در ایجاد قدرت آنلاین و بهبود ردپای دیجیتالی خود کمک کند. بهترین بخش این است که محتوای با کیفیت خوب نیاز به سرمایه گذاری بسیار کمی دارد اما بازده بسیار بالایی دارد.

چند راه برای بازاریابی محتوای خود عبارتند از:

ایجاد یک وبلاگ و  تاثیر در کسب و کار اینترنتی

برخلاف برخی که ممکن است فکر کنند، وبلاگ‌ها راه به جایی نمی‌برند. در واقع، طبق تقاضای متریک، شرکت‌هایی که وبلاگ دارند، در مقایسه با شرکت‌هایی که این کار را نمی‌کنند، هر ماه به طور متوسط ​​67 درصد سرنخ بیشتری جذب می‌کنند.

وبلاگ یک راه عالی برای جذب فالوور برای تجارت آنلاین شما است. سپس می‌توان از این فالوورها برای بازاریابی محتوا استفاده کرد. همچنین ایجاد وبلاگ نسبتاً آسان است. شما می‌توانید از پلتفرم های رسانه های اجتماعی یا حتی یک وب سایت یا صفحه وب برای توسعه و راه اندازی یک وبلاگ آنلاین استفاده کنید.

ایجاد یک وبلاگ و  تاثیر در کسب و کار اینترنتی
ایجاد یک وبلاگ و  تاثیر در کسب و کار اینترنتی

از آنجایی که وبلاگ‌ها اغلب از نظر نوع و دسته بندی محتوایی که قرار می‌دهند کاملاً خاص هستند، مطمئناً مشتریان بالقوه را جذب می‌کنند. این افراد بازار مناسبی را برای کارآفرینان ایجاد می‌کنند تا بتوانند کسب‌وکار آنلاین خود را توسعه دهند.

به خاطر داشته باشید که برای موفقیت وبلاگ شما باید آن را بهینه کنید تا در گوگل رتبه خوبی داشته باشد. همچنین، مطمئن شوید که موضوعاتی که به آنها می‌پردازید با شک و تردیدهای مخاطب هدف شما مطابقت دارند.

حضور در رسانه‌های اجتماعی و تاثیر در کسب و کار آنلاین

همانطور که قبلا ذکر شد، یک وبلاگ همچنین می‌تواند از طریق شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی آنلاین راه اندازی یا حداقل تبلیغ شود.

بسته به پلتفرم مورد استفاده، این یک فرصت عالی برای بازاریابی محتوا ایجاد می‌کند. سازگاری با رسانه‌های اجتماعی برای به دست آوردن حضور گسترده‌تر در فضای آنلاین بسیار مهم است. هرچه مخاطبان هدف خود را بیشتر درگیر کنید، آنها وفادارتر خواهند بود و همچنین فالوورهای شما نیز بیشتر خواهند شد.

حضور در رسانه‌های اجتماعی و تاثیر در کسب و کار آنلاین
حضور در رسانه‌های اجتماعی و تاثیر در کسب و کار آنلاین

بازده حضور خوب در رسانه‌های اجتماعی بسیار زیاد است. همه فالوورهای شما پتانسیل تبدیل شدن به مشتریان پولی را دارند. با افزایش حضور خود در رسانه‌های اجتماعی، به طور غیرمستقیم کسب و کار اینترنتی خود را نیز رشد می‌دهید.

استفاده از ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی چیز جدیدی نیست. این استراتژی بازاریابی دیجیتال مدتی است که وجود داشته است و با گذشت زمان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. بازاریابی ایمیلی دلیل خوبی برای اینکه ابزار مورد علاقه یک بازاریاب دیجیتال باشد، دارد.

این یکی از معدود استراتژی‌هایی برای رشد کسب و کار اینترنتی شماست که واقعا کارساز است. در بازاریابی ایمیلی، هم مشتریان بالقوه و هم مشتریان فعلی، ایمیل‌هایی را دریافت می‌کنند که به‌طور خاص برای خرده‌کارشان هدف قرار می‌گیرد.

از آنجایی که این ایمیل‌ها اغلب برای مطابقت کامل با نیازهای خواننده سفارشی می‌شوند، شانس بیشتری برای تبدیل افراد به مشتریان عادی دارند. بازاریابی ایمیلی روشی عالی برای بازاریابی محتوا با تنظیم آن بر اساس نیازهای خاص مشتری و افزایش شانس به دست آوردن مشتریان بیشتر است.

استفاده از ایمیل مارکتینگ
استفاده از ایمیل مارکتینگ

4. در بازاریابی ویدئویی سرمایه گذاری کنید

یکی از کارآمدترین راه‌ها برای رشد موفقیت‌آمیز کسب‌وکار آنلاین، بازاریابی ویدیویی است. مشتریان پس از تماشای یک تبلیغ ویدیویی بسیار سریعتر از هر نوع تبلیغات دیگری پاسخ می‌دهند.

در واقع، 64 درصد از مشتریان احتمالاً پس از تماشای یک تبلیغ ویدیویی مارک دار پاسخ خواهند داد. همچنین تخمین زده می‌شود که کارآفرینان با تبلیغات ویدیویی 49 درصد سریعتر از بدون تبلیغات رشد می‌کنند. بازاریابی ویدئویی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال کارآمد و موثر است که بیشتر از طریق پلتفرم‌هایی مانند یوتیوب و وبینارها انجام می‌شود.

تاثیر وبینارها در کسب و کار اینترنتی

وبینارها روشی موثر برای قرار دادن اطلاعات آنلاین شما هستند. می‌توانید سخنرانی‌ها، کارگاه‌ها یا ارائه‌های ویدئویی را به صورت آنلاین از طریق نرم افزار وبینار آپلود کنید. این ویدیوهای تعاملی به کارآفرینان این امکان را می‌دهد که تمام محتوای مرتبط با کسب و کار خود را به صورت آنلاین برای دیدن مشتریان قرار دهند.

از آنجایی که وبینارها کاملاً تکمیل شده هستند، مشتریان معمولاً در پایان جلسه به خوبی راضی هستند و به محصول یا خدمات ارائه شده پاسخ می‌دهند.

یوتیوب

یوتیوب یکی از بزرگترین و قدیمی ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است که وجود داشته است. هر روز حدود دو میلیارد کاربر وجود دارد که ویدیوهایی با طول‌های مختلف در یوتیوب تماشا می‌کنند. بنابراین همانطور که واضح است، وب سایت یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها با کاربران متعدد است. با داشتن یک کانال و ارسال پست‌های مکرر در آن، می‌توانید با افراد بیشتری نسبت به هر رسانه دیگری ارتباط برقرار کنید و کسب و کار اینترنتی خود را رونق بخشید.

یوتیوب
یوتیوب

چه بخواهید یک تبلیغ اجرا کنید و چه بخواهید به بازاریابی وابسته بپردازید، YouTube پتانسیل زیادی برای کمک به رشد کسب و کار آنلاین خود دارد. به همین دلیل، بازاریابی دیجیتال از طریق کانال‌های یوتیوب قطعا باید بخشی از استراتژی دیجیتال هر کارآفرین باشد.

5. از رسانه‌های پولی برای افزایش دسترسی خود استفاده کنید

رسانه پولی ابزاری عالی برای افزایش دسترسی آنلاین کسب و کار شما است. یک سرمایه گذاری کوچک باعث می‌شود تعداد زیادی از مردم از کسب و کار شما آگاه شوند.

رسانه‌های پولی، به عنوان مثال، تبلیغات اینستاگرام و فیس‌بوک، بازار مناسبی را برای شما هدف قرار می‌دهند و به رشد شما کمک می‌کنند بدون اینکه مجبور باشید انگشت خود را بردارید. مطمئناً، تبلیغی که اجرا می‌کنید باید جذاب و با کیفیت باشد تا مردم بتوانند در کسب و کار شما سرمایه گذاری کنند. بنابراین، اگر در بازاریابی رسانه‌ای پولی سرمایه گذاری می‌کنید، بهتر است روی نوع محتوایی که منتشر می‌کنید تمرکز کنید.

با این حال، تنها کاری که رسانه‌های پولی انجام می‌دهند، صرفاً به گوش رساندن این خبر است. هرچه تعداد افرادی که در مورد کسب و کار آنلاین شما می‌دانند بیشتر باشد، کسب و کار و فروش آنلاین شما بیشتر خواهد شد.

6. ایجاد مشارکت در کسب و کار اینترنتی

شراکت یک راه عالی برای تقسیم بار بازاریابی محتوا است.

شما اساساً از موفقیت یک تجارت دیگر عقب نشینی می‌کنید و از پایگاه مشتریان آنها استفاده می‌کنید. البته باید یک موقعیت برد-برد باشد. علاوه بر این، شما اساساً با حداقل تلاش اضافی، دسترسی خود را دو برابر می‌کنید. اگر می‌خواهید کسب‌وکار خود را توسعه دهید، انواع مختلفی از مشارکت‌ها وجود دارد که می‌توانید از طریق محتوای مشارکتی، بازاریابی مشترک، وبینارهای مشترک و حتی رویدادها به آن‌ها توجه کنید. امکانات بی پایان هستند.

هرچه در رویکرد خود برای به اشتراک گذاری بازاریابی محتوا نوآورتر باشید، برای کسب و کار اینترنتی شما مفیدتر خواهد بود.

7. برای دستیابی به مقیاس پذیری روی راه حل‌های آنلاین حساب کنید

کارآفرینان متعددی که وارد دنیای بازاریابی محتوای آنلاین می‌شوند، اغلب از تعداد راه‌حل‌ها و ابزارهای موجود برای کمک به رشد کسب‌ و کار اینترنتی خود شگفت زده می‌شوند.

7. برای دستیابی به مقیاس پذیری روی راه حل‌های آنلاین حساب کنید
7. برای دستیابی به مقیاس پذیری روی راه حل‌های آنلاین حساب کنید
دستیابی به مقیاس پذیری آنلاین یک بازی توپ کاملاً متفاوت و در آن بسیار ساده تر است.

به لطف فناوری، همه چیز در حال حاضر خودکار است. شما می توانید از ابزارهای مختلفی مانند نرم افزار Inbound Marketing و خدماتی مانند پلتفرم‌های کسب و کار آنلاین برای کمک به توزیع آنلاین محصولات و خدمات استفاده کنید.

بهترین بخش این است که چگونه به راحتی می‌توان این کار را انجام داد. برای بازاریابی موفقیت آمیز کسب و کار اینترنتی خود نیازی به دانش قبلی ندارید زیرا گزینه‌های ارزان قیمتی وجود دارد که می‌توانند این کار را به صورت خودکار برای شما انجام دهند.

فراموش نکنید که نتایج خود را اندازه گیری کرده و بهبودها را اعمال کنید

همانطور که برای همه کسب و کارها صدق می‌کند، شما هرگز واقعاً موفق نخواهید بود مگر اینکه از اشتباهات خود درس بگیرید و برای بهبود آنها تلاش کنید. کارآفرینان باید شاخص‌های کلیدی عملکرد را با توجه به کسب و کار خود تنظیم کنند تا رشد خود را اندازه گیری کنند.

7. برای دستیابی به مقیاس پذیری روی راه حل‌های آنلاین حساب کنید
7. برای دستیابی به مقیاس پذیری روی راه حل‌های آنلاین حساب کنید
همچنین درک این نکته ضروری است که همه استراتژی‌ها برای رشد تجارت آنلاین شما می‌توانند پیامدهای مثبت و منفی داشته باشند.

شما باید بفهمید که چه چیزی برای شرکت آنلاین شما بهتر عمل می‌کند. با ردیابی عملکرد کسب و کار خود، می‌توانید استراتژی‌های بهتر و موثرتری برای رشد آنلاین کسب و کار خود ایجاد کنید.

باز هم، به لطف فناوری، حتی اندازه گیری عملکرد کسب و کار  اینترنتی شما کار آسانی است که تنها به چند دقیقه زمان نیاز دارد.

برای بهبود کسب و کار اینترنتی خود خیلی منتظر نمانید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا