0
0

نکات مهم در مورد زبان بدن زنان که هر مردی باید بداند!

159 بازدید
آنچه باید در مورد زبان بدن زنان بدانید

خیلی ازافراد فکر می کنند که ارتباط برقرار کردن فقط از طریق زبان، صورت می گیرد؛ اما لزوماً داستان این گونه نیست. در میان موجودات زنده، انسان ها فقط قادر به صحبت کردن با یک دیگر اند، اما در کنار صحبت کردن، از زبان بدن هم می توانند استفاده کند.

شاید برایتان تعجب برانگیز باشد که بگوییم؛ 60 تا 65 درصد ارتباط میان دو فرد از طریق زبان بدن انجام می گیرد. در این مقاله از سری مقالات خوشبخت، بیشتر به زبان بدن در بانوان می پردازیم. پس آقایانی که می خواهند ارتباط سازنده تری با همسر خود در محیط خانه برقرار کنند، می توانند ما را تا پایان مقاله همراهی کنند.

آنچه باید در مورد زبان بدن زنان بدانید

زبان بدن چیست؟ زبان بدن چه اهمیتی دارد؟ این ها سؤالاتی است که در ذهن ما شکل گرفته است. دانشمندان می گویند زبان بدن، سیگنال های غیر کلامی ای است، که برای برقراری ارتباط استفاده می شود. آن ها معتقد اند که این نوع ارتباط غیر کلامی بخش قابل ملاحضه ای از ارتباط روزانه ی ما را تشکیل می دهد. فهمیدن زبان بدن، به خصوص زبان بدن همسرتان بسیار مهم و حیاتی است؛ هرچند که ما باید در هنگام برقراری ارتباط به مفهوم کلمات و جملات نیز دقت کنیم.

گاهی همسر شما فقط با یک اشاره شما را متوجه ی امری می کند؛ بدون این که حتی کلمه ای به شما بگوید. حال تصور کنید که شما هیچ چیز از زبان بدن نمی دانید. چه فاجعه ای! تقریبا 65 درصد از ارتباط روزانه ی خود با همسرتان را از دست داده اید. از دست دادن این ارتباط قطعاً تبعات زیان باری به دنبال خواهد داشت.

علی رغم این که زبان بدن هم از جانب آقایان و هم از جانب بانوان مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما دانشمندان معتقد اند که زبان بدن در بانوان قوی تر و بارز تر از مردان نمود پیدا می کند. در واقع زبان بدن به صورت ابزاری برای بانوان درآمده است تا به وسیله ی آن بسیاری از خواسته های خود را؛ اعم از تمایلات جنسی تا نیاز به یک بغل کردن ساده  را ابراز کنند.

یکی از بخش های بسیار مهم زبان بدن، حالت چیره یا Facial Expression است. حالت چهره در واقع شامل حرکاتی در ناحیه ی صورت است که مفهوم خاصی را به شما القا می کند (مانند یک خندیدن ساده یا اخم کردن). اگر شما حرکات و مفاهیم مختلف صورت همسر خود را بدانید و به درستی متوجه شوید؛ تقریباً محال است که در هنگام ارتباط گرفتن با او دچار مشکل شوید.

گاهی یک لبخندِ همسر شما ممکن است چند معنی متفاوت بدهد و این شما هستید که باید تشخیص بدهید منظور همسرتان چیست. در واقع هدف ما از نوشتن این مقاله نیز همین است که به شما کمک کنیم تا تمام آنچه را که همسر شما با زبان بدن می خواهد به شما بگوید را به درستی بفهمید. بدون شک اگر شما درباره ی زبان بدن همسرتان مطالب درستی ندانید، در آینده با او به مشکل برخواهید خورد. اما نیاز نیست نگران باشید. هر آنچه که باید از زبان بدن زنان بدانید را ما در اختیارتان قرار می دهیم. پس با تمرکز بالا برویم سراغ مطلب.

و این در حالی است که ما معمولا از ان غافل هستیم هر چند اکثر دوستان استناد به چالرز داروین دارند برای علم زبان بدن اما باید اذعان نمود افلاطون و ارسطو در این زمینه اولین قدمها را برداشته اند البته شاید بعنوان اولین محقق در زمینه زبان بدن باید بگویم این سخن حضرت علی بسیار زیبا و جامع تر از همه متقدمین و متاخرین است :

هیچ کس چیزی را در دل پنهان نداشت، جز این که در لغزش های زبان و خطوط چهره اش آشکار شد.

آری مردم برای ارتباط با یکدیگر زبان های متعدد به کار می برند که به طور قابل ملاحظه ای در اطلاعاتی که با یکدیگر رد بدل می کنند تغییراتی ایجاد می کنند. امروزه شواهد تجربی برای این ارتباط علّی (causal relation) مطرح شده است و به این نکته اشاره می کند که زبان مادری یک شخص، واقعاً شیوه ای را که فرد درباره جنبه های متعدد جهان شامل مکان و زمان و … می اندیشد شکل می دهد. یافته های اخیر همچنین به این نکته اشاره می کند که زبان(language) بخش و جزئی از جنبه های تفکر (thought) است و اهمیت آن فراتر از آن چیزی است که دانشمندان پیش از این تشخیص داده بودند. در این مقاله کوتاه ما به زبان بدن خانمها پرداخته ایم چرا که یکی از پرتکرار ترین سوالات همین زبان بدن زنان است.

هرچند تا کنون در این مورد در سایتها مختلف سخن بسیار گفته شده و ترجمه هم تا دلتان بخواهد در سایتهای گوناگون وجود دارد اما نکته مهم این است که تا چه حد این مطالب واقعی است و وجود دارد و پایه اساس علمی دارد در صفحات اول گوگل مطلب پیرامون زبان بدن بسیار زیاد است اما واقعیت این است که در نهایت یشاید یک درصد انها نیز درست نبوده و نباشد و در ضمن نوع نگارش هم درست نباشد. برخی بیانی غیر واقعی دارد و بیشتر در حین ترجمه و یا نوع بیان دچار اشکال و خطا شده اند برخی هم روح رفتارشناسی را با علم ریاضیات اشتباه گرفته اند

خوب تا حالا دانستیم زبان بدن زبان ژستها و حالتها و رفتارها و مدل نشستن و راه رفتن ایستادن و حتی لحن بیان ما اطلاق می گردد و دارای یک الگوی واحد هم نیست و با توجه به جنس سن وزن و قد تمام الگوهای بشری با توجه به ملیت و قومیت و …. متفاوت است. اما با تمام این صحبتها زبان بدن زنان را می دانید؟

زبان بدن به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای زنانه در اختیار زنان است عشوه گری طنازی و بسیاری از رفتارهای زنانه همه و همه بر پایه زبان بدن استوار است . آقایان برای درک بهتر زبان بدن معمولا تلاش نمی کنند و بسیاری از محققین و روانشناسان و کارشناسان خانواده مهمترین عامل طلاق و مشکلات خانوادگی را ندانستن زبان بدن زنان از طرف مردان عنوان می کنند.

تمایلات جنسی احساسی و عاطفی همه و همه را می توان از زبان بدن زنان خواند و اصلاح نمود ضمن اینکه زبان بدن زنان معمولا برآیند رفتارهای ما است هرچند به ان باور نداشته باشیم .شما با آشنایی با علم ارتباطات غیرکلامی انسانها می توانید به تعامل بهتر و حرفه ای تری پیرامون مردم دست پیدا کنید این در حالی است که کمتر هم فریب خواهیم خورد و در ادامه زبان بدن می تواند راههای بسیاری را به ما نشان دهد که علاقه و شیفتگی دختر مورد علاقه خود را کشف و درک کنیم و در آینده نیز زندگی فو ق العاده بهتری داشته باشیم.

البته باید اذعان کنم که درک و فهم زبان بدن زنان می تواند پیچیده یا بسیار سهل باشد اما تکنیک اصلی و مهم و استراتژیک تشخیص درست و تفسیر رفتارها است و مخصوصا دانستن این مهم که یک رفتار یک تفسیر ندارد و به تقدم و تاخر هم ربط دارد.

باید بازهم تذکر دهم که همه ی زنان نشانه های ظاهری ورفتاری یکسانی ندارند، اما این ها رفتارهای پر تکرار که بیشتر مورد استفاده خانمها قرار می گیرد و مخصوصا نویسنده طی 20 سال تحقیق و مطالعه پیرامون زبان بدن و حوزه ارتباطات غیر کلامی به ان دست پیدا نموده و تجربه نموده ام می تواند کلید طلایی موفقیت شما باشد.

در اینجا تکنیک های طلایی زبان بدن را برای شما نقل می کنم که اول پر کاربرد و دوم فوق العاده قابل اتکا و سوم زبان بدن زنی که می خواهیم قلبش را تسخیر کنیم را ساده تر و سریعتر درک نموده و عکس العمل های مناسبی از خود بروز دهیم.

یادگیری چگونگی درک زبان بدن زنان و حالات چهره ی آنها به شما کمک خواهد کرد وقتی با یک زن قرار ملاقات دارید تا حدود زیادی در وقت و انرژی تان صرفه جویی کنید. بعضی وقت ها، زنانی که تصادفا با آنها برخورد می کنید ممکن است جذب شما شده باشند. اگر در معرض و مواجهه با چنین وضعیتی با هر زنی قرار دارید و می دانید چگونه می توانید نشانه های جلب توجه آنها را درست از همان لحظه ی اول درک کنید، باید به شما تبریک گفت که راه درستی را رفته اید و در این مقاله هم شما یاد می گیرید چگونه به طور کامل زبان بدن و حالات چهره ی زنان را درک کنید.  شاید این مطلب را زیاد شنیده باشید که زنها با گوش عاشق میشوند و مردها با چشم اما کاربرد این جمله استراتژیک با استفاده از علم زبان بدن چیست و چگونه است اگر علاقه مند به خواندن در این خصوص هستید پس لطفا به خواندن ادامه دهید و این مقاله را با دوستانتان هم به اشتراک بگذارید.

هر مردی که می خواهد زنی را عاشق و حتی فریفته خود کند باید به این مسئله شدیدا توجه کند و زبانی افسونگر داشته باشد زبانی جذاب که زیبایی ها و خوبیها را به تصویر بکشد. باید اقایان بدانند که خانمها احساساتی تر هستند پس پاسخگوی احساسات آنها باید باشید و در لایه پنهان نگاه و سخنان خود باید احساسات خانمها را هدف قرار دهید هرچقدر هنر مندانه تر و ظریفتر آنها را به صورت لایه پنهان هدف قرار دهید شانس موفقیت شما بیشتر است و اگر هویدا و باز رفتار کنید شانس موفقیت شما در هاله ای از ابهام خواهد بود.

در هر حال همه اینکارها را که انجام دهید شاید بتوانید بیشتر و بهتر خانمها را تحت تاثیر قرار داده و یک دل نه صد دل عاشق نمائید البته باز تذکر این مطلب واجب است دقت کنید عجله نکنید و بسیار صبور باشید هرگز از کوره در نروید و یادتان باشد گر صبرکنی زقوره…

شاید بهتر باشد در این خصوص مثالی بزنم برای مثال ارتباط چشمی غلط  هم موثر است هم بازدارنده و غیرقابل انکار  است که بد نگاه کردن کم نگاه کردن و یا زیاد نگاه کردن و برانداز کردن خانمها بسیار جلف و ناپسند است و این در حالی است که نمی دانید بیش از 80% خانمها بسیار بدشان می آید شما از لبها امتداد نگاهتان پایین برود حداقل روزهای اول و ماههای اول نسبت به این مسئله بسیار دقیق باشید و حتما آنرا آویزه گوش خود نمائید.

متاسفانه هزاران پرونده طلاق را که خوانده یا مورد تحقیق قرار دادم بیش از 95% اختلافات ناشی از آشنایی با همین اصول و در نظر نگرفتن همین نیاز اساسی خانمها است که در نهایت باعث جدایی های بسیاری شده . برای اینکه اقایان خانمها را شیفته خود بنمایند این مهمترین تکنیک است.

مدتی قبل به مهمانی یکی از خوانندگان برتر و سوپراستارهای کشورمان دعوت شدم ایشان مطالبی را پیرامون خانمها بیان فرمودند که دقیقا نقطه مقابل این مطالبی است که تا کنون خوانده اید و الان شاید دلیل جدایی خود را از همسر سابقشان بهتر و بیشتر درک کند آری نقطه مقابل! آری مطالبی که برای ما ساده پیش پا افتاده است برا خانمها بسیار مهم و حیاتی است

 خانمها در مقایسه با اقایان ، به ویژه از لحاظ زبان رفتار، تفاوتهای فاحشی دارند. این تفاوتها ساختاری هستند و هرساختار رفتار خاصی را دنبال می کند . برای شناخت زبان بدن مهمترین مولفه همین شناخت تفاوتهای فاحش است که گاه در نظر گرفته نمیشود و در شناخت و تفسیر زبان بدن  هم به بیراهه می رویم.

متاسفانه ما بدون دانستن و شناخت این دو علم مهم و بدون دانستن ویژگیهای زنانه فقط کار را برای خود خرابتر از خراب مینماییم در حالیکه دانستن این موارد مهم در مورد جنس مخالف میتواند بسیار مفید و موثر وافع شود.

البته وجود این اختلافات ساختاری و رفتاری حکایت از تقسیم کار متفاوتی به طور طبیعی  هم میکند بدیهی است شناخت واقعیت ها دلیل بر خوب یا بد بودن آنها نیست بلکه زن باید زنانگی کند و مرد مردانگی یعنی زن زن باشد و مرد مرد،هر چند شاید امروز زنانی را در جامعه می بینیم که مرد شده اند و مردانی که بیشتر زن هستند تا مرد  در کل میتوان گفت که هستی از زن مأموریت احساسی میخواهد و از مرد مأموریت پدری. یعنی زن همچون گل (گلستان)  ومرد همچون درخت (بوستان) باید باشد

امروزه در سایتها و شبکه های مجازی بسیاری به انواع مختلف شناخت و موفقیت در زندگی خانوادگی اشاره شده است یادمان باشد این موارد یک زنجیره و یک رشته است پس در طول مدت و زمان به دنبال سوالات خود باشید و به طول مدت زمان و عرض آن برای کشف هر زنی توجه بسیار داشته باشید.

زن ها اگر چه با گوش عاشق میشوند اما در ادامه عاشق شدن با چشم شیفته یا منزجر می شوند بخاطر داشته باشید که پیرامون این مسئله باید بیشتر و بهتر لباسهای مورد علاقه و تیپی مورد پسند او را داشته باشید تمیزی و تمیزی و بازهم تمیزی در کنار ظاهر آراسته بسیار مهم و حیاتی و اغواء کننده است.

لطفا در این خصوص مطالعات بیشتری انجام دهید و آنرا سرمایه گذاری برای زندگی مشترک و یا انشاالله زندگی مشترکتان در آینده بدانید . در میان بهترین توصیه ها درمورد درک زبان بدن و حالات چهره ی زنان در تمام این مقاله این نخستین موردی است که دوست دارم معرفی کنم و از شما و دیگر خوانندگان می خواهم آن را به خوبی یاد بگیرید و به ذهن بسپارید دقت تمام عیار به ریز جزئیات است چیزی که برای ما اقایان اصلا معنی و مفهومی ندارد.

یکی از رایج ترین نشانه هایی که آقایان می خواهند بدانند چگونه زبان بدن خانمها را درک کنند و یا بشناسند درک نشانه های بی علاقگی (سردی) است. این ممکن است از نشانه هایی باشد که مردان معمولا از سوی زنان دریافت می کنند اما متوجه ان نمی شوند . وقتی زنان چشم های خود را می چرخانند شاید یکی از نشانه های احساس تنفر آنها نسبت به مخاطب است. این نشان می دهد که زن سعی دارد درست در برابر دیدگانش به آن مرد بگوید واقعا از این که کنار او ایستاده است و به او نگاه می کند خسته و کسل و منزجر است.

رایج ترین دلیل برای سر زدن چنین واکنشی از سوی زنان این است که آنها به مردانی که جربزه اش را ندارند مستقیما و با اعتماد به نفس به آنها نزدیک شوند احساس مجذوبیت نمی کنند اما این تفسیر نقطه مقابلی هم دارد مرد دریده زیاده خواه و پر رویی که وارد پراکسیمیز خانم شده و به نوعی تجاوز گر محسوب می گردد.

اگر هر مردی خودش را در چنین وضعیتی ببیند، احتمال زیادی وجود خواهد داشت که آن زن با او عصبانی و خشمگین برخورد کند چرا که به احتمال فراوان جربزه ی آن را نداشته است که بی درنگ بعد از دیدن آن زن به او نزدیک شود و با احترام و با علاقه رشته کلام را در دست بگیرد

بهترین و تنها راه حلی که می توانم به شما بگویم تا این نگرانی را از بین ببرید این است که باید از قانون 3 ثانیه پیروی کنید که می گوید:“باید به زنی که می خواهیدش همیشه ظرف 3 یا 4 ثانیه اولی که او را می بینید نزدیک شوید.”

رفتارهای طنازی زنان

زنان و مردان رفتارهای معاشقه ای کاملا متفاوتی دارند. برای آن که یاد بگیرید چگونه زبان بدن زنان را درک کنید، می توانید از رفتارهای طنازی زنان یاد بگیرید که چگونه و چه وقت آنها مجذوب شما شده اند. در اینجا چند رفتار رایج که تقریبا هر زنی هنگام تلاش برای دلبری کردن از یک مرد انجام می دهد(آگاهانه یا ناخودآگاه) برای شما ذکر می شود:

  • زنی که سعی دارد توجه یک مرد را جلب کند ابروهایش را بالا می اندازد و پلک چشمش را پایین می آورد چون دارد لذت می برد.
  • یک نگاه از پهلو با شانه های بالا انداخته می تواند انحنای بدن آنها و همچنین گردی صورت زنانه ی یک زن را برجسته تر کند. این نشان می دهد که یک زن ناخودآگاه وقتی که سعی دارد برای مرد مورد علاقه اش طنازی کند این کار را انجام می دهد.
  • یک زن هنگام طنازی موهایش را به عقب می زند یا گردنش را لمس می کند- این کار زیر بغل او را در معرض دید قرار می دهد که باعث ترشح هورمون های جنسی او می شود، انحنای گردنش را نشان می دهد و موهای سالم و درخشانش را برجسته تر می کند.

بنابراین، این یکی از بهترین توصیه ها در مورد درک زبان بدن و حرکات چهره ی زنان است که برای کسانی که سعی دارند به زن مورد علاقه شان نزدیک شوند و می خواهند یاد بگیرند که چگونه رفتار و حالات آن زن را برای تعیین این که آیا شانسی دارند یا خیر بفهمند، بسیار مفید هستند.

یکی از راه های آموزش و درک زبان بدن زنان توجه به ریزجزئیات صورت خانمها است بیشتر زنان، وقتی که به مردی علاقمند شوند چهره ای شاداب تر و جذابتر خواهند داشت و دارای شور نشاط میشوند.

نکاتی که معمولا اقایان به ان توجه نمی کنند دقت به لبها و ابروها و مخصوصا چشم ها است من جمله ای دارم و می گویم چشمها آئینه تمام نمای درون انسانها است اما شاید بد نباشد تفسیر رفتارهای صورت را هم  بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

پلک های فعال:اگر خانمی را دیدی که زیاد پلک می زند صرف نظر از گر دو غبار و …. شاید به شما علاقمند شده باشد توجه داشته باشید که خودتان را الکی گول نزنید این رفتارها انقدر معتبر نیست که با یک پلک بهم زدن طرف را عاشق سینه چاک بدانید ضمن انکه 7 تا 14 بار پلک زدن در دقیقه امری عادی تلقی می شود.

لبها :اگر خانمها هنگام صحبت کردن یا گوش دادن لبشان را بجوند، با این رفتار قصد جلب  توجه دارند این رفتار از دسته بندی علاقه است و دختر روبروی شما احتمال قریب به یقیین به شما علاقمند شده است

سوراخ بینی :وقتی دخترها و خانمها به مردی و یا نامزد خود علاقمند شوند معمولا سوراخ های بینی البته اگر عملی و زیبایی انجام نداده باشند گشاد می شود و این یک رفلکس عصبی در بدن زنان است.

ابروها :وقتی با سر تکان دادن و لب خند زدن همراه شود، ابرو بالا انداختن زنان نشان می دهد با آن چه می گویید موافق هستند. تقریبا زنان وقتی تماس چشمی برقرار می کنند ابروهایشان را بالا می اندازند تا نشان بدهند واقعا آن چه را می بینند دوست دارند.

مردمک  چشم :مردمک مردان و زنان وقتی که عاشق شوند و یا علاقمند به دیگری شوند و یا درحین صحبت کمی گشاد تر می شود در این حالت پلک زدن هم بیشتر می شود که این خود یک رفتار عصبی و رفلکس عصبی تلقی می شود.

اشاره ی زانو

این علامت  خاص معمولا وقتی بروز می کند که خانمی با تمرکز و علاقه هر چه تمامتر روبرو یا همراه شما است فرقی ندارد کجا است . زنان فقط با چرخش همگن و یا ناهمگن پاها و زانوهایشان به سمت یک مرد یا نامزدشان ابراز علاقه می کنند و یا ابراز صمیمیت و اعتماد فقط پای علاقه و کشش جنسی میان نیست اعتماد هم در چنین رفتارهایی نقش بسیار زیادی بازی می کند .

اما بیاد داشته باشید که چرخش نیم تنه پایین بدن خانم به سمت بیرون پیوسته یک رفتار منفی است که دال بر عدم اعتماد صمیمیت و ترس و حتی رفتاری برای پایان یک مذاکره و یا یک سنگر روبروی حرفها نظرات و دیدگاه شما است و یا شاید شما را مزاحم فرض نموده باشند.

زمانیکه خانمها پاها و زانو های خود را به را به سمت در می چرخانند علامت پایان مذاکره و یا صحبت دوستانه و یا تجاری است اما وقتی همان خانم با نامزد خود مخالف این رفتار را انجام دهد  این رفتار تفسیری دیگر دارد به عبارت دیگر او می گوید  من تو را دوست دارم و بتو علاقمندم .

منبع : نمناک

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://khoshbakht.info/?p=1529
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد نکات مهم در مورد زبان بدن زنان که هر مردی باید بداند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.