Uncategorizedموفقیت و خودشناسی

تفاوت بین انگیزه و هدف | مدیریت انگیزه + روانشناسی انگیزه

اهداف ارتباط تنگاتنگی با انگیزه دارند، بنابراین هم اهداف بلندمدت و هم اهداف کوتاه مدت به شما کمک می‌کنند تا در انواع مختلف مطالعه خود با اولویت به فعالیت‌های دیگر (که ممکن است لذت‌بخش‌تر و در نتیجه به همان اندازه یا انگیزه‌بخش‌تر باشند) حرکت کنید. اما تفاوت بین انگیزه و هدف چیست؟ برای رسیدن به چیزهایی که می‌خواهیم باید هدف و انگیزه را با هم داشت؟

وقتی اهداف هوشمندانه باشند، دستیابی به اهداف آسان‌تر است:

  1. خاص
  2. قابل اندازه گیری
  3. قابل دستیابی
  4. مربوط به زمان
تفاوت بین انگیزه و هدف
تفاوت بین انگیزه و هدف

اهداف بزرگ را به چندین هدف کوچک هوشمند تبدیل کنید؛ تفاوت بین انگیزه و هدف چیست؟

هنگامی که در حال انجام کارهای آکادمیک مانند نوشتن یک انشا یا یک طرح درس هستید، ساده تر است که کل هدف (انشا) را به دنباله‌ای از وظایف یا اهداف کوچک تقسیم کنید. به این ترتیب احتمال دستیابی به هر هدف بیشتر است. احساس خواهید کرد که به جای غرق شدن در حال موفقیت هستید و با بار کاری خود کنار می‌آیید.

  1. استفاده از این رویکرد هدف گرا در کار خود به شما کمک می‌کند زمان خود را نیز برنامه ریزی کنید. این به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید کدام یک از مراحل احتمالاً زمان بیشتری را می‌طلبد، و بنابراین در چه روزی، چه زمانی و کجا می‌توانید آنها را جابجا کنید. زمان نامحدود نیست و اغلب مسئولیت‌های دیگری نیز دارید.
  2. برای جلوگیری از تسلط بر خواسته‌های آکادمیک (یا برعکس عدم توجه کافی) باید برخی از اصول مدیریت زمان را اعمال کنید. برخی از افراد اصطلاح مدیریت زمان را ترسناک می‌دانند زیرا آن‌ها جدول زمانی سفت و سختی را در نظر می‌گیرند که حفظ آنها غیرممکن است، اما به تعویق نمی‌افتند. یک دانش آموز SMART باشید و مطمئن شوید که برای گذراندن دوره‌های خود هدف را در نظر می‌گیرید.
اهداف بزرگ را به چندین هدف کوچک هوشمند تبدیل کنید؛ تفاوت بین انگیزه و هدف چیست؟
اهداف بزرگ را به چندین هدف کوچک هوشمند تبدیل کنید؛ تفاوت بین انگیزه و هدف چیست؟

تفاوت بین انگیزه و هدف؛ مدیریت انگیزه

بیایید ابتدا تفاوت بین هدف و انگیزه یک شخصیت را تشخیص دهیم. هدف چیزی است که یک شخص به دنبال آن است. انگیزه این است که چرا شخصیت آن را می‌خواهد. اما حتی فراتر از این، هدف چیزی است که به آینده هدایت می‌شود، چیزی است که آرزو دارید اتفاق بیفتد و برای رسیدن به آن هدف تلاش می‌کنید.

انگیزه چیزی است که از گذشته سرچشمه می‌گیرد، این تجمیع تجربیات است که شما را به سمت تمایل به رسیدن به یک هدف خاص سوق می‌دهد. به عنوان مثال، هدف شما ممکن است کسب مدال طلا در المپیک باشد. انگیزه‌های شما ممکن است عجله برای پیروزی، تصدیق و رضایت از بهترین بودن در جهان از آنچه دوست دارید و تمام شکوه و شهرت ناشی از آن باشد.

تفاوت بین انگیزه و هدف؛ انگیزه درونی و بیرونی و مدیریت انگیزه

بنابراین ما می‌دانیم که اهداف و انگیزه ها حول چه محوری می‌چرخند، اما انگیزه‌ها انواع مختلفی دارند. انگیزه‌ها یا درونی هستند یا بیرونی و تفاوت بین این دو چیزی است که اغلب باعث ایجاد شخصیت‌ها و داستان‌های عالی می‌شود. انگیزه‌های بیرونی، انگیزه‌هایی هستند که همه می‌بینند یا حداقل آن‌هایی هستند که شما می‌خواهید مردم ببینند، چه واقعی باشند و چه نباشند.

تفاوت بین انگیزه و هدف؛ انگیزه درونی و بیرونی و مدیریت انگیزه
تفاوت بین انگیزه و هدف؛ انگیزه درونی و بیرونی و مدیریت انگیزه
انگیزه‌های درونی آنهایی هستند که به خود نزدیکتر نگه می‌دارید و اغلب دلایل واقعی انجام کاری هستند.
  1. تا حدودی انگیزه‌های بیرونی نیز جهانی تر هستند، در حالی که انگیزه‌های درونی بیشتر فردی هستند و بنابراین آنهایی هستند که یک شخصیت را از دیگری متمایز می‌کنند.
  2. به عنوان مثال، یک وکیل ممکن است بخواهد یک پرونده بدنام را بپذیرد و علناً نشان دهد که این کار را برای عدالت انجام می‌دهد و چون این کار درستی است، اما انگیزه واقعی آنها ممکن است پول و شهرتی باشد که از انجام یک کار بزرگ به دست می‌آورند.
  3. انگیزه‌های درونی و بیرونی هم لازم نیست جدا از هم باشند، قطعاً وکیل می‌تواند برای عدالت نیز پرونده را بپذیرد، اما در این مورد شهرت و پول برای او مهمتر است و در نتیجه نیروی محرکه بزرگتر برای او مهمتر است.

تفاوت بین انگیزه و هدف؛ تعارضات داخلی و خارجی  و مدیریت انگیزه

انگیزه‌های مختلف منجر به درگیری‌های مختلف نیز می‌شود. وکیل فوق ممکن است با تعارضات بیرونی به شکل وکلای دیگری که سعی در تصدی پرونده دارند مواجه شود یا ممکن است متهم در ابتدا به وکیل اعتماد نداشته باشد و در پذیرش پیشنهاد مردد باشد. در این میان، وکیل ممکن است با حرص و طمع و تمایل او به شهرت در تضاد داخلی باشد. شاید گرفتن پرونده فقط به خاطر پول به نظر درست نباشد یا حداقل او از آن مطمئن نیست.

تفاوت بین انگیزه و هدف؛ تعارضات داخلی و خارجی  و مدیریت انگیزه
تفاوت بین انگیزه و هدف؛ تعارضات داخلی و خارجی  و مدیریت انگیزه

این درگیری‌ها نیروی محرکه یک داستان هستند. در شروع داستان شما یک هدف، یک انگیزه درونی و بیرونی و یک تضاد درونی و بیرونی دارید. در پایان داستان، این‌ها باید به طور کامل یا به میزان رضایت‌بخش حل شوند. بنابراین به نوعی می‌توانید یک چک لیست از 5 امتیاز برای یک کاراکتر تهیه کنید و بر اساس آن، آن‌ها را پر کنید.

تفاوت بین انگیزه و هدف؛ قوس شخصیت و مدیریت انگیزه

کشمکش‌ها و انگیزه‌های ذکر شده باید به یک قوس شخصیت نیز منجر شود، یعنی شخصیت در ابتدای داستان و در پایان متفاوت است. به عنوان مثال، در سرود کریسمس، شخصیت اصلی، اسکروج، از یک فرد حریص، بی رحم و کاملاً وحشتناک به فردی سخاوتمند، خونگرم و مهربان تبدیل می‌شود.

تفاوت بین انگیزه و هدف؛ قوس شخصیت و مدیریت انگیزه
تفاوت بین انگیزه و هدف؛ قوس شخصیت و مدیریت انگیزه

البته لازم نیست قوس شخصیتی اینقدر واضح باشد، اما مهم است که شخصیت‌های شما تغییر کنند و نسبت به دنیای اطرافشان و درگیری‌هایی که با آن مواجه می‌شوند واکنش نشان دهند.

تفاوت بین انگیزه و هدف؛ انگیزه‌های نویسنده و شخصیت

مهم است که برای لحظه‌ای بین انگیزه‌های نویسنده و انگیزه‌های شخصی تمایز قائل شویم. در حال حاضر ممکن است به انواع انگیزه‌هایی فکر کنید که شخصیت‌های شما می‌توانند داشته باشند. از آنجایی که شما آنها را خلق می‌کنید، ممکن است عجیب به نظر برسد، اما انگیزه‌ها باید برای هر شخصیت معنا داشته باشند نه اینکه صرفاً به خاطر داستان داده شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا