Uncategorizedموفقیت و خودشناسی

افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند | از هیچ به همه چیز رسیدن!

اگر یک جستجوی سریع در آرشیو کسب و کار انجام دهید و می توانید لیستی از کارآفرینان موفقی را بیابید که بدون هیچ چیز شروع کرده‌اند و هنوز هم به ارتفاعات گیج کننده‌ای از موفقیت تجاری رسیده‌اند. ممکن است امروز در آنجا نشسته باشید و فکر کنید که چگونه می‌توانید ایده خود را اجرا کنید، اما در سال 2019، با پیشرفت فناوری، توسعه محصول و نام تجاری خود در ذهن مشتریان بالقوه آسان تر نبوده است. اگر به مقداری الهام نیاز دارید، نگران نباشید. فقط از این ده کارآفرین معروف و داستان زندگی باورنکردنی آنها یادداشت بردارید. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند و از هیچ به همه چیز رسیدن! را در زیر مشاهده می‌کنید.

1. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ جان پل دی جوریا (John Paul DeJoria)

جان دی جوریا، یک کارآفرین کاملاً خودساخته است. او بیشتر به عنوان بنیانگذار خط تولید محصولات مراقبت از مو پل میچل شناخته می‌شود. اما زندگی اولیه او با ثروت مشخص نبود: او حرفه خود را به عنوان راننده کامیون و سرایدار شروع کرد و حتی کارت‌های کریسمس را خانه به خانه می‌فروخت.

1. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ جان پل دی جوریا (John Paul DeJoria)
1. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ جان پل دی جوریا (John Paul DeJoria)

او از اولین شغل خود در مراقبت از مو اخراج شد. در حالی که در آزمایشگاه Redken کار می‌کرد. سپس، در سال 1980، او با یک وام تنها 700 دلار، John Paul Mitchell Systems را با آرایشگر پل میچل تأسیس کرد. او اکنون 3.1 میلیارد دلار درآمد دارد!

افکار او در مورد موفقیت

دجوریا یک بار گفت: بزرگترین مانع طرد شدن است. هر کسب و کاری که شروع می‌کنید، برای آن آماده باشید. تفاوت بین افراد موفق و افراد ناموفق این است که افراد موفق تمام کارهایی را انجام می‌دهند که افراد ناموفق نمی‌خواهند انجام دهند. وقتی 10 در به صورت شما کوبیده شد، با شور و شوق به درب شماره 11 بروید و لبخندی بر لب داشته باشید. به نظر ما کلمات عاقلانه است.

2. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند؛ جان کوم (Ян Кум)

آیا می‌توانید بدون واتساپ زندگی کنید؟ نه ما هم نتوانستیم خوشبختانه جان کوم، یک مهاجر اوکراینی به ایالات متحده آمریکا، برنامه ارتباطی را در سال 2009 اختراع کرد. پس از اینکه در فقر به دنیا آمد، کوم شروع به یادگیری در مورد کامپیوتر کرد. او در 18 سالگی مهارت‌های سطح بالایی داشت و در سال 1997 شروع به کار برای یاهو کرد!

2. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند؛ جان کوم (Ян Кум)
2. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند؛ جان کوم (Ян Кум)

به عنوان مهندس زیرساخت او پس از خرید اولین گوشی هوشمند خود و ایده این محصول، واتساپ را راه‌اندازی کرد که با استقبال زیادی روبه‌رو شد و به مردم اجازه می‌دهد بدون توجه به کشوری که در کدام کشور هستند، بین تلفن‌های همراه خود پیام ارسال کنند. فیس‌بوک اخیراً این برنامه را به قیمت خیره‌کننده ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرد.

3. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ هوارد شولتز (Howard Schultz)

هاوارد شولتز، بنیانگذار استارباکس، ممکن است مترادف با موفقیت کارآفرینی باشد، اما زندگی همیشه آنقدر هم زیبا نبود. خانواده او پول زیادی نداشتند و او در یک شهرک مسکونی بزرگ شد. او هزینه‌های دانشگاه را با وام‌های دولتی و پولی که از مشاغل پاره وقت به دست می‌آورد، پرداخت می کرد. او همچنین اولین فردی از خانواده اش بود که به دانشگاه رفت.

 1. زمانی که شولتز در یک شرکت قهوه کار می‌کرد، برای اولین بار با برند استارباکس تماس گرفت. او از شعبه شرکت جدید در سیاتل بازدید کرد. بلافاصله پس از آن، او به عنوان مدیر بازاریابی به شرکت پیوست. در سال 1985، شولتز استارباکس را ترک کرد و تصمیم گرفت قهوه خانه خود را باز کند.
 2. او 500000 دلاری را که برای افتتاح اولین فروشگاه نیاز داشت جمع آوری کرد و تجارت خود را شروع کرد. دو سال بعد، مدیریت اصلی استارباکس تصمیم گرفت واحد خرده‌فروشی خود را به شولتز و استارباکس که امروز می‌دانیم بفروشد. شولتز اکنون بیش از 2.9 میلیارد دلار ارزش دارد. بد نیست برای امپراطوری که او رویای یک فنجان قهوه بعد از ظهر را در سر داشت!
 3. تجربیات او باعث شده است که رویکردی فلسفی به زندگی پیدا کند. او یک بار در یک سخنرانی گفت: “من معتقدم زندگی مجموعه ای از چیزهای نزدیک است.” «بسیاری از چیزهایی که ما به شانس نسبت می‌دهیم، اصلاً شانس نیستند. این روز را غنیمت شمرد و مسئولیت آینده خود را پذیرفت. دیدن چیزی است که دیگران نمی‌بینند و دنبال کردن آن چشم انداز.”
3. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ هوارد شولتز (Howard Schultz)
3. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ هوارد شولتز (Howard Schultz)

4. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ اپرا وینفری (Oprah Gail Winfrey)

زن قدرتمندی که امروز به عنوان مجری برنامه گفتگو، نویسنده، مبارز، برنده گلدن گلوب و نماد جهانی می‌شناسیم، در واقع در روستایی می سی سی پی در فقر به دنیا آمد و در شهر میلواکی بزرگ شد. با این حال او اجازه نداد گذشته‌اش آینده اش را تعریف کند. پس از دوران کودکی پر دردسر، وینفری در دوران دبیرستان مشغول به کار در رادیو شد. در 19 سالگی، او یکی از مجریان اخبار عصر محلی بود. بلافاصله پس از آن، او مجری برنامه‌های گفتگوی روزانه شد و شرکت تولیدی خود را راه اندازی کرد.

 1. وینفری در 32 سالگی یک میلیونر بود. تا سال 2000، او 800 میلیون دلار دارایی خالص داشت و وینفری را به ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی تبار قرن بیستم تبدیل کرد. در سال 2008، درآمد سالانه او به 275 میلیون دلار افزایش یافت. در سال 2014، فوربس ادعا کرد که وینفری بیش از 2.9 میلیارد دلار دارایی خالص دارد. دلیل اینکه او اینقدر خوب عمل کرد؟ زیرا او کار خود را با علاقه اش هماهنگ کرد.
 2. اپرا در یک سخنرانی در گلدن گلوب توضیح داد: “بزرگترین حکمتی که من تا به حال دریافت کرده‌ام این است که کلید تحقق، موفقیت، خوشبختی و رضایت در زندگی زمانی است که شخصیت خود را با آنچه روح شما واقعاً به آن رسیده است، هماهنگ کنید. انجام دادن. من معتقدم هر کسی روح و انرژی معنوی شخصی خود را دارد. وقتی از شخصیت خود برای خدمت به هر چیزی که هست استفاده می‌کنید، نمی‌توانید موفق نباشید.»
4. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ اپرا وینفری (Oprah Gail Winfrey)
4. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ اپرا وینفری (Oprah Gail Winfrey)

5. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ Do Won Chang

شاید وون چانگ نام آشنای نباشد، اما زنجیره مد او Forever 21 مطمئناً همینطور است. قبل از راه اندازی امپراتوری خرده فروشی در سال 1984، وون چانگ زمانی که برای اولین بار از کره جنوبی به آمریکا نقل مکان کرد، به عنوان سرایدار، در یک پمپ بنزین و در یک کافی شاپ کار می‌کرد.

 1. اولین فروشگاهی که او با همسرش افتتاح کرد 900 فوت مربع در لس آنجلس بود، و آنها تنها با 11000 دلار پس انداز افتتاح کردند و همه آن را در تجارت فرو برد. در ابتدا این فروشگاه مد 21 نام داشت و مشتریان عمدتاً از جامعه کره ای آمریکا بودند.
 2. اما به زودی پایگاه مشتریان گسترش یافت و پس از تغییر نام به Forever 21، کسب و کار پرواز کرد. اکنون یک امپراتوری بین المللی با 790 فروشگاه است و گفته می شود دو وون چانگ 3.2 میلیارد دلار ارزش دارد.
 3.  هرگز فراموش نکنید که از کجا آمده‌اید. وون چانگ در گفتگو با لس آنجلس تایمز گفت: “Forever 21 به افرادی که تقریباً بدون هیچ چیز به اینجا می‌آیند امید و الهام می‌بخشد… این واقعیت که مهاجرانی که به آمریکا می‌آیند، مانند من، می‌توانند وارد یک Forever 21 شوند و بدانند که همه این کار توسط یک مهاجر کره ای ساده با رویا آغاز شد.
5. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ Do Won Chang
5. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ Do Won Chang

6. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ رالف لورن (Ralph Lauren)

رالف لورن، صاحب نام و صنعت مد، دبیرستان را در برانکس نیویورک فارغ التحصیل کرد، اما بعداً کالج را رها کرد و به ارتش ایالات متحده پیوست. او به عنوان دستیار فروش در فروشگاه پوشاک مردانه Brooks Brothers در ایالات متحده کار می‌کرد که به این فکر افتاد که آیا مردان برای چیزهای رنگارنگ تر، به ویژه در مورد کراوات‌ها آماده هستند یا خیر. در سال 1967، او تصمیم گرفت دست خود را در راه اندازی کسب و کار خود امتحان کند و شروع به فروش کراوات کرد.

در اولین سال تجارت خود، او 500000 دلار کالا فروخت. او سال بعد پولو را راه اندازی کرد. شرکت رالف لورن اکنون یک شرکت چند میلیارد دلاری جهانی است و لورن نامی شناخته شده است و مدل‌ها و بازیگران لیست A را به عنوان دوستان نزدیک به حساب می‌آورد. از سال 2018، فوربس ثروت او را 7.2 میلیارد دلار تخمین زده است که رالف لورن را در رده 91 ثروتمندترین فرد آمریکا قرار می‌دهد.

توصیه او به کارآفرینان بالقوه؟ «شما باید از هیچ، چیزی بسازید» و «دنیا به روی ما باز است و هر روز فرصتی است برای اختراع مجدد خودمان».
6. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ رالف لورن (Ralph Lauren)
6. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ رالف لورن (Ralph Lauren)

7. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ سوفیا آموروسو (Sophia Amoruso)

سوفیا آموروسو الهام بخش بسیاری از کارآفرینان زن و پیرو مد، بنیانگذار Nasty Gal است. او امپراتوری خود را با تمیز کردن قفسه‌های فروشگاه‌های دست دوم و فروش یافته‌های قدیمی خود در eBay آغاز کرد. او از پول حاصل از فروش خود برای انتقال سهام خود به یک انبار استفاده کرد و از MySpace و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای جذب مشتری استفاده کرد. در سال 2016، دارایی خالص او 280 میلیون دلار بود.

 1. اما زندگی همیشه یک سفر کارآفرینی نبود. آموروسو در جوانی سبک زندگی عشایری داشت و در ساحل غربی با اتوتوپ می‌رفت و از سطل‌ها غذا می‌گرفت تا زندگی خود را تامین کند.
 2. اخیراً، آماروسو نیمی از ثروت خود را از دست داده است اما ستاره او همچنان در حال افزایش است. او همچنان به تکامل برند شخصی خود ادامه می‌دهد و بر خاطرات پرفروش، کتاب میز قهوه‌خوری و مجموعه‌ای ارزشمند از نتفلیکس درباره گذشته‌اش، Girlboss تمرکز می‌کند.
7. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ سوفیا آموروسو (Sophia Amoruso)
7. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ سوفیا آموروسو (Sophia Amoruso)

 آموروسو به CNBC.com گفت: «هر کس در محل کار شخصیت متفاوتی دارد. “با به ارمغان آوردن بهترین خود و عدم اجازه دادن به چیزهای کوچک شما را تحت تاثیر قرار دهد، این به شما امکان می دهد در کار و زندگی به جلو بروید.”

8. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ استیو جابز و استیو وزنیاک (steve wozniak)

داستان استیو جابز و استیو وزنیاک راه اندازی رایانه‌های اپل در گاراژی در لوس آلتوس، کالیفرنیا، بسیار شناخته شده است. این زوج از دوره‌های کالج مربوطه خود خارج شده بودند و شروع به توسعه دستگاه‌های کامپیوتری مصرفی در گاراژ والدین جابز در کالیفرنیا کردند. اما قبل از این، استیو در مجموعه‌ای از مشاغل کم‌درآمد، از جمله شغلی در ۱۳ سالگی، برای هیولت پاکارد کار می‌کرد.

 1. پس از توسعه چند مدل مختلف با وزنیاک، این زوج می دانستند که به بودجه بیشتری نیاز دارند. بنابراین جابز مجبور شد برای دریافت وام بانکی به مبلغ 250000 دلار، ضامنی پیدا کند.
 2. اما او بیش از این موفق شد: زمانی که درگذشت، در سال 2011، گفته شد که او 10.2 میلیارد دلار ارزش داشت. او این را در طول زمان ساخته بود. او در سال 1978، زمانی که تنها 23 سال داشت، یک میلیون دلار به نام خود داشت. خوب، این در جیب ما، روی پرده‌های‌ما، در سینما در فیلم استیو جابز 2015، و در اطراف ما است.
8. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ استیو جابز و استیو وزنیاک (steve wozniak)
8. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ استیو جابز و استیو وزنیاک (steve wozniak)

9. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ ریچارد برانسون (Sir Richard Charles Nicholas Branson)

ریچارد برانسون، تاجر بریتانیایی، ممکن است مترادف با موفقیت کارآفرینی باشد، اما او از ابتدایی فروتنانه به وجود آمد و در مقطعی معتقد بود که «احمق‌ترین فرد در مدرسه» است. اولین تلاش او در کسب و کار با تأسیس مجله دانشجویی بود که در سال 1966 راه اندازی کرد.

 1. مجلات جوانان آن دوره بسیار “خسته کننده” بود و ایده های او برای مجله برای آن زمان بسیار “انقلابی” بود. بنابراین او فضایی را ایجاد کرد که محتوای تازه و جدیدی را که مخاطب دانش آموز را علاقه مند می کند، امکان پذیر می کند.
 2. او ابتدا پول نقد بسیار کمی داشت، اما پس از بخت و اقبال که او را به ارث برد 100 پوند (که معادل 1500 دلار امروز است)، توانست صورت حساب هایش را بپردازد و نشریه را برای چند شماره ادامه دهد.
 3. این مجله موفقیت آمیز بود و از این بلوط ریز بذرها برای موفقیت آینده او کاشته شد. او اکنون بنیانگذار برندهایی از جمله Virgin Records، Virgin Atlantic، Virgin Money و آخرین سرمایه گذاری خود، Virgin Galactic است – که به اعتقاد او اولین شرکت گردشگری فضایی در جهان خواهد بود.
9. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ ریچارد برانسون (Sir Richard Charles Nicholas Branson)
9. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ ریچارد برانسون (Sir Richard Charles Nicholas Branson)

توصیه او به میلیاردرهای آینده در حال ساخت ساده است: برای شروع منتظر نمانید تا زمانی که تمام سرمایه گذاری خود را انجام دهید. او می‌گوید که اغلب نامه‌هایی از شرکت‌های نوپا دریافت می‌کند که می‌گوید: «برای شروع به x مقدار پول نیاز دارم». اما او معتقد است این راه برای شروع نیست.

او گفت: «شکی نیست که اگر از قبل پشتوانه مالی داشته باشید، دستیابی به جاه طلبی‌های بلند آسان‌تر است، اما در بسیاری از موارد برای شروع یک کسب‌وکار به پول زیادی نیاز ندارید. به‌جای متعهد شدن به مکان‌های گران‌قیمت، می‌توانید بدون تخصص فنی با استفاده از سازنده وب‌سایت راه‌اندازی کنید و فروش را از روی میز آشپزخانه خود شروع کنید.»

به‌علاوه، «افزایش منابع مالی برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار از بانک به سختی بودن شهرت پیدا کرده است، اما امروزه می‌توانید با طرح‌هایی که برای کمک به کارآفرینان در راه‌اندازی اختصاص داده شده‌اند، مانند سرمایه‌گذاری جمعی یا وام‌های راه‌اندازی، همه اینها را دور بزنید. ما برای شروع اولین کسب و کار خود به پول زیادی نیاز نداشتیم و این امروز حتی از آن زمان هم صادق تر است.» برانسون باید بداند در مورد چه چیزی صحبت می کند. شخصیت و سبک تجاری غیر متعارف او جوایز، شهرت و ثروت جهانی را برای او به ارمغان آورده است. گفته می شود او اکنون 4.2 میلیارد دلار ارزش دارد.

10. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ سام والتون (Sam Walton)

موسس Walmart، یکی از بزرگترین فروشگاه های بزرگ در ایالات متحده، سام والتون، به تازگی پس از خدمت در ارتش ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم، به زندگی خصوصی بازگشته بود، زمانی که اولین فروشگاه خرده فروشی خود را در سال 1945 افتتاح کرد. پدرشوهرش قرض داده بود. او 25000 دلار برای خرید اولین فروشگاهش استفاده کرد و خوشبختانه بلافاصله به موفقیت رسید. در اواسط دهه 1970، والمارت بیش از 176 میلیون دلار ارزش داشت. امروزه بیش از 11000 فروشگاه در سراسر جهان دارد و درآمد عملیاتی آن در سال 2019 بیش از 21 میلیارد دلار است.

10. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ سام والتون (Sam Walton)
10. افراد موفق جهان که از صفر شروع کردند ؛ سام والتون (Sam Walton)

نکات والتون برای موفقیت؟ اینها در کتاب او به نام «ساخت آمریکا» به تفصیل توضیح داده شده است، اما یکی از اصول کلیدی او این است که مسیر خود را دنبال کنید، نه راهی که دیگران دنبال می‌کنند. او در اینجا می‌گوید: «عقل متعارف را نادیده بگیرید. “اگر دیگران این کار را به یک طریق انجام دهند، شانس خوبی وجود دارد که بتوانید جایگاه خود را دقیقاً در جهت مخالف پیدا کنید.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا