Uncategorized

شستشن لوازم آرایشی | چگونه برس های آرایش به روش صحیح تمیز کنیم

یک مطالعه در سال 2016، با تمرکز بر محصولات زیبایی در سالن‌های مورد استفاده توسط مصرف‌کنندگان متعدد، نشان داد که 100 درصد از محصولات پوست و چشم آلوده به باکتری هستند. قارچ یا مخمر نیز در 19 درصد از برس‌های آرایشی استفاده شده یافت شد. بسیار مهم است که بدانید چگونه برس‌های آرایش را تمیز کنید، هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهید، و زمان آن است که آن‌ها را از بین ببرید. شستشن لوازم آرایشی به چه صورت مناسب است؟

ما هر روز صورت خود را با برس های آرایشی رنگ می‌کنیم، کانتور و برجسته می‌کنیم، اما نمی‌توانیم همیشه همین را در مورد دفعات تمیز کردن برس‌های پرکاربردمان بگوییم. شستن کامل آنها هر ماه یا بیشتر کافی نیست. به گفته متخصصان پوست و آرایشگران، برای جلوگیری از تجمع باکتری‌ها که می‌تواند منجر به جوش‌ها شود، باید ابزارهای خود را به دفعات بیشتر بشوییم. شستشن لوازم آرایشی به چه صورت امکان دارد؟

لورتا سیرالدو می‌گوید: “حداقل چند بار در سال می‌توانم یک رخنه جدید در آرایش قدیمی یک بیمار را پیدا کنم و شستشن لوازم آرایشی را پیشنهاد کنم. اما همیشه این سوال وجود دارد که برس آرایش چقدر ممکن است با این مشکل ارتباط داشته باشد. زمانی که آرایش کهنه می‌شود، ممکن است باکتری‌ها را در خود جای دهد، و باکتری‌ها می‌توانند روی سطح برس‌های آرایشی که هیچ گونه محافظ ضد باکتری یا ضد قارچی ندارند، رشد کنند. در واقع، ما می‌دانیم که برس‌های آرایشی باعث رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌شوند، اما ما نمی‌دانیم که این چقدر در خانه خودمان رایج است [اگر] به طور منظم آنها را تماشا کنیم.”

اگر این شما را متقاعد نمی‌کند که به شستشن لوازم آرایشی بپردازید، شاید یک راهنمای گام به گام از آرایشگران و متخصصان پوست در مورد نحوه تمیز کردن برس‌های آرایش، این کار را انجام دهد.

پیش از این، نکات شست و شوی برس را از متخصصان، همراه با ایده‌هایی برای تمیزکننده برس، ابزارها و تمام اطلاعاتی که برای محافظت از صورت خود از قارچ و مخمر نیاز دارید، بخوانید.

شستشن لوازم آرایشی | چگونه برس های آرایش به روش صحیح تمیز کنیم
شستشن لوازم آرایشی | چگونه برس های آرایش به روش صحیح تمیز کنیم

هر چند وقت یکبار باید شستشن لوازم آرایشی را مد نظر داشته باشید؟

هیچ پاسخی برای اینکه دقیقا چه زمانی باید برس‌های آرایش را تمیز کنید وجود ندارد، اما آرایشگران و متخصصان پوست به طور کلی موافق هستند که پاسخ این است: اغلب. دکتر سیرالدو می‌گوید: «اگر می‌بینید آرایشی روی برس قابل مشاهده است، توصیه می‌کنم حداقل هر دو هفته یا بیشتر برس‌های آرایش را بشویید.

برای تمیز کردن برس‌های آرایش خود از چه چیزی استفاده کنید؟

بهترین و کامل ترین روش برای تمیز کردن ابزار شما به آب و یا یک صابون ملایم (صابون‌های معمولی می‌توانند موهای زائد را خشک کنند، به خصوص اگر از موهای طبیعی ساخته شده باشند) یا پاک کننده برس نیاز دارد.

ده‌ها پاک‌کننده به‌طور خاص برای تمیز کردن برس‌ها ساخته شده‌اند، اما آرایشگر Benjamin Puckey یکی از طرفداران پر و پا قرص پاک‌کننده آرایش حرفه‌ای Parian Spirit است که از حلال‌های غذایی برای حل کردن ملایم پودر، مایع و موم ساخته شده است. اگر ترجیح می‌دهید پاک‌کننده مخصوص برس‌هایتان را نخرید، شستشوی صورت مورد علاقه‌تان ممکن است تمام چیزی باشد که نیاز دارید. ماریو ددیوانوویچ، آرایشگر کیم کارداشیان، به طور معروف از پاک کننده صورت Philosophy Purity Made Simple استفاده می‌کند، زیرا او می‌گوید که اگر چنین کار دقیق و در عین حال ملایمی روی صورت شما انجام دهد، همین کار را برای برس‌های شما نیز انجام می‌دهد.

روش صحیح شستشن لوازم آرایشی چگونه است؟

برس‌ها و اسفنج‌های آرایشی تمیز و جدید فقط هفت قدم با شما فاصله دارند:

  1. موها را با آب ولرم خیس کنید.
  2. یک قطره از شوینده انتخابی خود را در کف دست تمیز خود بریزید.
  3. به آرامی نوک موهای کف دست خود را ماساژ دهید.
  4. موها را کاملاً بشویید.
  5. رطوبت اضافی را با یک حوله تمیز بگیرید.
  6. سر برس را دوباره به شکل اولیه خود در آورید.
روش صحیح شستشن لوازم آرایشی چگونه است؟
روش صحیح شستشن لوازم آرایشی چگونه است؟

در اواسط شستشو، مطمئن شوید که پایه سر برس (محل اتصال آن به دسته) از صابون و آب دور باشد. موها به پایه چسبانده می‌شوند و آب و مواد شوینده می‌توانند باعث از هم پاشیدگی چسب و شل شدن و ریختن موها شوند. همچنین از خشک کردن برس‌ها به صورت عمودی با موهای بالا خودداری کنید. این کار می‌تواند باعث نشت آب به داخل فرول (قطعه ای که موها را به دسته متصل می‌کند) شود که همچنین باعث شل شدن چسب و از بین رفتن موهای زائد می‌شود.

روش صحیح شستشن لوازم آرایشی چگونه است؟
روش صحیح شستشن لوازم آرایشی چگونه است؟

در مورد ابزارهای تمیز کننده برس چطور؟؛ شستشن لوازم آرایشی

اگرچه روش فوق کاملاً کافی است، اما برخی از متخصصان دوست دارند از ابزارهای زیبایی خاص برای اطمینان از پاکسازی کامل استفاده کنند.

پاک کننده برس سوئیچ رنگی Sephora Collection Vera Mona از اسفنجی استفاده می‌کند که شبیه اسفنج است، اما برس‌های آرایش را بدون آب یا صابون تمیز می‌کند. برای استفاده، به سادگی برس‌های خود را در اطراف اسفنج بچرخانید تا آرایش پودر چسبیده به آنها شل شود، و به همین ترتیب برس‌های شما تمیز هستند. به گفته رندی شولر، شیمیدان آرایشی، کلید در ساختار درشت و متخلخل اسفنج نهفته است. او می‌گوید: اصطکاک خراشیدن موها روی اسفنج چیزی است که به محصول اثر تمیز کنندگی می‌دهد.

زمان دور انداختن برس آرایش چه زمانی است؟

اگرچه تمیز کردن مکرر می‌تواند به افزایش عمر برس‌های شما کمک کند، اما نشانه‌هایی وجود دارد که نباید آنها را نادیده بگیرید وقتی می‌خواهید تشخیص دهید که آنها دیگر نمی‌توانند بهترین برس آرایشی ممکن باشند.

براون می‌گوید: «زمان آن رسیده است که برس آرایشی خود را زمانی پرتاب کنید که موها شروع به ساییدگی، ریختن یا از دست دادن شکل خود کنند. “من نمی‌توانم به اندازه کافی تاکید کنم که ابزارهای مناسب به اندازه خود آرایش واقعی برای به دست آوردن ظاهری که می‌خواهید مهم هستند. اگر برس‌های شما بیش از حد گیر کرده یا له شوند، به سادگی نمی‌توانند کار کنند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا